Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Barbora Langer

= v programu od: 19. 1. 2021

= oslovených studentů: 17

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Já si osobně nemyslím, že skrývám nějaké unikátní tajemství, které mi jak v pracovním, tak i v osobním životě, pomáhá posouvat se vpřed.

Já se řídím mottem, každý svého štěstí strůjce a bez práce nejsou koláče. V životě chci být šťastná a proto je pro mě důležité, aby mě moje práce bavila, naplňovala a zároveň mi dávala prostor seberealizace. Už dlouho nerozlišuji pracovní dobu, víkend, ráno, večer, vše hezky zapadá do sebe, tudíž nejsem pod tlakem, že mám plnit úkoly tehdy a tehdy a volno mám jen v určitou dobu. Pro mě je velmi důležitý sport a to, aby mi má práce umožňovala mít prostor pro sebe, své koníčky a mé nejbližší.

Vaše manažerské zásady?


Jít příkladem a respekt. Kázat vodu a pít víno bohužel dělá řada z nás a čím dříve si to uvědomíme, tím lépe pro nás a naše okolí. Když něco po svém týmu vyžaduji, tak to dodržuji i já a snažím se pro ně být inspirací a motivací. Nikoho nezajímá, že jsem unavená, špatně jsem spala, nebo zkrátka nemám svůj den. Je to můj problém a není fér to přenášet na ostatní, ale je důležité s lidmi komunikovat, být upřímný a přiznat, že nemám zrovna svůj den a ať si to neberou osobně. Vzájemný respekt je pro mě samozřejmostí, ale bohužel se často stává, že v některých týmech vzájemný respekt pokulhává. Pro mě má každý člověk svou hodnotu, prostor a právo na svůj názor.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Přesně takový program bych před 15ti lety na gymnáziu ocenila. Poslechnout si někoho z oboru, kdo je ve středním věku, prošel si určitým kariérním vývojem a jeho příběh je zajímavý.

Ráda bych inspirovala a motivovala studenty k tomu, aby se nebáli nových výzev, příležitostí, ale na druhou stranu nečekali, že jim nápad na úžasný startup společně s milionovou investicí spadne do klína.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Efektivně využívat čas, networkovat a makat. Když jdete ráno běhat poslouchejte zajímavé byznysové podcasty, místo nekonečného seriálu se podívejte na webinář o efektivním performance marketingu, buďte aktivní na Linkedinu, staňte se součástí komunit, neziskovek, projektů, kde se toho můžete zadarmo spoustu naučit. Ano, samozřejmě je důležité i odpočívat a věnovat se sobě, ale každý si sáhněme do svědomí, kolik času denně prokrastinujeme a co všechno bychom místo toho zvládli.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

VOŠ a Střední škola, s. r. o., Emy Destinové 395, České Budějovice

8. 2. 2021 12:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Tomáš Formánek
2. řečník: Barbora Langer

Zaujal mě život paní Langer. Líbí se mi, že si dokázala splnit své cíle.
Zaujaly mě příběhy řečníků.
Zajímavý byl pohled do života obou lidí. Zaujalo mě nadšení a vášeň plnit si své cíle. Tento seminář bych určitě doporučila všem kamarádům.
Seminář mi přinesl nové informace o možnostech podnikání, včetně oboru, kterému se chci věnovat.
Příběh Báry.
Každý měl vlastní pohled na téma.
Životy.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků