Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Daniel Kudláček

= v programu od: 21. 3. 2022

= oslovených studentů: 179

= absolvovaných seminářů: 4

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Mohl bych to shrnout do tří slov: Žít, milovat, učit se. Podnikat v oboru, který mě baví a přináší mi radost a uspokojení, ale především má hodnotu pro mé zákazníky, partnery a celou společnost. Je radost pomáhat druhým růst a zároveň dělat svět bezpečnějším, protože pak logicky rosteme s ním a daří se nám ve firmě o to víc. Řídím se základní otázkou managmentu: Co mohu a chci dělat, abychom se měli v budoucnu lépe?

Podnikám ve službách v oblasti technických analýz a zkoušek, kde na jedné straně jsou technické vědy, digitalizace, automatizace, na druhé straně člověk, a právě schopnost propojit, naučit, pomoci vyřešit problém vytváří velké business příležitosti.

Vaše manažerské zásady?

Rámcově se držím zásad Excellence, uplatňuji pravidla řízení, inovací a strategií v zásadách a principech prof. Zeleného a Bati. Dávám lidem prostor růst a zároveň vyžaduji, aby na sobě pracovali.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Řada mladých lidí dnes tápe v tom, co dělat, hledá klidné místo v korporátech a jen malé procento zkouší podnikat. Mé zkušenosti s mentoringem mladých startupů ukazují, jak velkou díru do světa mohou udělat, svobodně rozvíjet myšlenky a nápady. Chtěl bych povzbudit mladé lidi k podnikání, zakládání firem, zaměstnávání lidí, protože pouze v tom je budoucnost naší země.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Být sami sebou, hrát si, být kreativní, věřit instinktům, nebát se, z druhé strany naučit se využívat kritické myšlení, trvale se vzdělávat, učit se jazyky, jet sbírat zkušenosti do světa, aby získali jiný pohled na podnikání, Čechy.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední škola technická, Opava, Kolofíkovo nábřeží 51, příspěvková organizace, Kolofíkovo nábřeží 1062/51, Kateřinky 747 05 Opava 5

25. 11. 2022 09:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Daniel Kudláček
2. řečník: Michal Ondra

Jak začít, a i když se nám nedaří momentálně ve škole, tak stále můžeme začít s podnikáním.
Jak začít podnikat, začátečnické chyby, proč je dobré podnikat.
Dozvěděl jsem se bližší informace, jak podnikání funguje. Zkušenosti a těžké začátky ve vlastní firmě.
Jak spletité jsou cesty podnikatelského života
.

1 2 3 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků