Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Eva Urbanová

= v programu od: 23. 10. 2019

= oslovených studentů: 102

= absolvovaných seminářů: 3

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět. [b]Tajemství úspěchu si myslím, že není tajemství[/b], mělo by se sířit, neboť je to nakažlivé. Mám ráda úspěšné lidi a lidi s potenciálem. U mně osobně to bylo o velké píli a pokoře a věděla jsem, že někam směřuji a [b]pracovala jsem s vlastní důvěrou[/b]. Pracovat na něčem, čemu věříte jen vy sama je na jednu stranu těžké, ale na druhou stranu i velmi motivační a osvobozující, když se dostaví výsledky. [b]Můj úspěch vidím v důvěře, houževnatosti, nezlomnosti a vůli či elánu něco dokázat[/b], touhu vymanit se z šedě „ovcí“ a [b]být sám sebou[/b] se všemi atributy úspěchu i neúspěchu. Říká se tomu [b]přirozenost[/b] za všech okolností, i když už člověk vydělá peníze, měl by vědět, že hodnou peněz je jejich hospodaření.

Vaše manažerské zásady?


Myslím, že každý manažer, který začíná má nějaké vzory, pak si na základě zkušeností (někdy je to cesta-omyl = zkušenost) tvoří zásady, kterých se drží a které dělají jeho jméno na trhu práce či v byznysu. [b]Já osobně jedu na hodnotách[/b]. Bylo období, kdy jsem tím možná byla i směšná a nebylo to zrovna módní, ale já jsem se držela svého přesvědčení. Uznávám etiku, mé slovo je smlouva, neznám slovo nejde, neumím, slibuji… tyto slova jsou zavádějící. Neslibuji a nemlžím. Jednám přímo, buď to řešení má nebo nemá. [b]Komunikace, přímočarost a transparentnost[/b] ve sdělování mi spíše činila potíže, ale na druhou stranu mám čistou hlavu „ bez vytáček“. [b]Ochota pomoci[/b] je velmi dobrá lidská vlastnost a mně dovedla k tomu, abych poskytla lidem v týmu důvěru a nechala je realizovat – je to [b]určitá forma velkorysosti[/b], neboť zodpovědnost je stejně na mně. Nazvala bych to [b]„dopřej druhému rozvoj a dívej se na jeho úspěchy“[/b]. Pokud se manažer rozhodne podpořit potenciál člověka a rozvíjet ho, vždy ho prakticky vychovává pro někoho jiného, proto [b]by neměl mít zášť[/b], když mu z týmu odejde. Osobně jsem vzory neměla, mám [b]selský rozum a praxe[/b] vám stejně ukáže cestu i milníky úspěchu, stejně jako prohry, a ta vás dovede k cenné vlastnosti, jako je [b]pokora[/b].

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Baví mně mladí lidí a sama vím, že bez podpory a důvěry v ně samotné je to velmi těžká a svízelná cesta. Ve svém životě jsem zjistila, že moje role je poznal lidi, vidět jejích talent a přidanou hodnotu, umět je rozvíjet či „tzv. Nakopnout“ a připravit pro jejich úspěšnou dráhu. Moje profese nebyla hned v oblasti aplikované psychologie, ale vyvinula se pozvolna. Dnes [b]vím, jak je absolutně důležité vědět, jaký mám člověk potenciál, kam směřuje a jak toho dosáhne[/b]. Mám ráda mladé a úspěšné lidi, kteří si volí vlastní cestu, jsou otevření, naslouchají a učí se být plnohodnotnými a úspěšnými. Pro mně samotnou je to [b]motivace práce[/b].

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


[b]Nebát se a nespoléhat na rodiče ani okolí[/b]. Ti mohou být oporou a rádcem, ale nikoliv těmi, co šlapou a zametají cestu. To není podnikání, ale prodloužená ruka úspěchu bez přičinění. Mluvím ze své zkušenosti. [b]Být sám sebou a žít vlastní identitu[/b], je na jedné straně velmi odvážně a není to lehké, ale na druhou stranu [b]je to záruka osobní spokojenosti, motivace a prestiže[/b]. Mít touhu po sobě něco zanechat, nežít jen tak…… “nějak”…..[b]To je mé doporučení[/b].

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Přípotoční 1337, Praha 10

16. 10. 2019 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Martin Palička
2. řečník: Eva Urbanová

Seminář mi hodně změnil názor na podnikání a ukázal nový úhel pohledu. Moc se mi líbilo, že nám přednášející ukázali jejich příběh, jak se k podnikání dostali. Ale nejdůležitější a nejzajímavější pro mě bylo jejich odůvodnění a rady, proč to chci dělat a co dělat, abych byl úspěšný a i mě to bavilo.
Zaujaly mě příběhy obou řečníků. Určitě byla tato přednáška naučná. Díky za nové nápady.
Zajímavé byly oba příběhy. Líbilo se mi jejich odhodlání a motivace za úspěchem. Já osobně nejsem úplně přesvědčen o tom, že chci podnikat, ale tento seminář mě zaujal a asi bych to chtěl zkusit. Uvidíme…
Zaujali mě a rád zkusím podnikání.
Velká motivace, jak a proč začít. Jsem rád, že jsem se přihlásil na tento seminář, protože jsem se dozvěděl o čem podnikání je.
Seminář byl rozhodně zajímavý. Je možné, že mi otevřel nové cesty v podnikání (pokud se podaří), rozhodně byl přínosný.
Tento seminář mi dal úplně nový pohled na podnikání. Oba dva z hostů zodpověděli na všechny otázky, které mě zajímaly.
líbila se mi obecnost a užitečnost. Oba řečníci mluvili smysluplně a rozumně.
Cenné informace z reálného života. Poukázání na klíčové faktory jako pokora, motivace a komunikace s lidmi. Zmínění překážek v podnikání a důležitost správného přístupu k neúspěchu. Velmi přínosný seminář.
– shoda ve firmě – umožňuje zaměstnancům rovnocennost, myslet komplexně a kreativně, projevovat názory ve prospěch chodu firmy, neomezovat se. -> pozitivně hodnotím zmíněné zásady a přístup k podnikání a souhlasím s ním, -> způsob podání/předání potyček se životem mě oslovil a nyní mohu uvažovat více komplexně
Seminář byl velmi příjemně naladěný, že to nebyly jen slidy na prezentaci, že řečníci popsali svoji cestu a neměli takovou tu mainstreamovou přednášku.
Je normální mít obavy, ale důležité je mít motivaci. Podnikat mohou lidi od nuly.
Příběhy obou řečníků mě inspirovaly k tomu více přemýšlet o možnosti podnikat a uvědomil jsem si, že k tomu, aby člověk mohl podnikat je potřeba ovládat hodně aspektů
inspirovala mě především touha po zlepšení, touha něco změnit.
Seminář byl naučný, zajímavý i zábavný. Oba podnikatelé byli zajímaví a měli zajímavý příběh, o který se s námi podělili. Seminář mě obohatil o nové znalosti a ukázal mi problematiku podnikání.

« První 1 2 3

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků