Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jan Křivonožka

= v programu od: 1. 2. 2017

= oslovených studentů: 1 496

= absolvovaných seminářů: 35

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Dělám práci, která mě velmi baví a je to prý dost poznat. Díky tomu ji dělám dobře a kreativně, což se lidem líbí a rádi se mnou spolupracují.

Vaše manažerské zásady?

Držet slovo a neslibovat nemožné. Snažit se věci řešit co nejdříve a zbytečně neodkládat.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Mám rád setkávání s mladými lidmi a možnost inspirovat je vlastním příběhem. Dále vidím obecně nedostatek informací o podnikání ve školách a nedostatek zajímavých příkladů z praxe a silných osobností, takže rád podporuji projekt, který situaci zlepšuje.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Dle mého je skvělé najít činnosti, které Vás naplňují a skutečně baví a těm se věnovat. Přitom ovšem musí jít o činnosti, které dávají smysl a jsou i zajímavé pro ostatní, abyste měli potřebné klienty. Mě osobně se dále vyplatilo dát na intuici a nepřemýšlet o věcech primárně s ohledem na zisk a finance, ale nejprve právě z pohledu, zda mě daná činnost baví a zda má smysl. Díky tomu si nyní vybírám zákazníky a mám dobrý pocit z práce, kterou dělám.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace, Komenského 754, 749 01 Vítkov

3. 5. 2023 11:45
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jan Křivonožka
2. řečník: Vojtěch Šimetka

Bylo toho mnoho, co jsem věděla, ale pro mé spolužáky to bylo rozhodně přínosnější. Já sama se zajímám o podnikání a účastnila jsem se regionálního kempu nadace yourchace a měla jsem se účastnit letního podnikatelského kempu téže organizace. Ale jinak velice naučné a užitečné.
Dozvěděl jsem se, že když jde o podnikání, tak známky nehrají žádnou roli a důležitější jsou zkušenosti, co člověk má s prací v kolektivu a podobně.
Možnost vidět podnikání jiným pohledem.
Příběh.
Že to, k čemu nás vede škola, není nutně správné a každý by si měl najít vlastní cestu, ať už chce být bankéř, nebo popelář.
Určité příběhy, které je vedly k podnikání.
Zaujaly mě životní příběhy řečníků.

1 2 3 17 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků