Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jan Lát

= v programu od: 1. 11. 2017

= oslovených studentů: 921

= absolvovaných seminářů: 16

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Nevím, čím kdo měří úspěch, ale pro mne je ukázkou úspěchu vnitřní spokojenost – pozor nezaměňovat s odevzdaností, či leností. Pokud se daří firmě, pokud firma dává práci a mzdu lidem, pokud dělá radost zákazníkům a pokud dává pocit spokojenosti s vykonaným, považuji to za úspěch.

Vaše manažerské zásady?

Mé manažerské zásady stojí na hodnotách, které ctím a které má ve svých pilířích naše firma. Jsme rodinná česká firma, která chce dokázat, že podnikat se dá poctivě, bez korupce a podvodů. Pro naše hodnoty máme příměry, že naše firma je jako rodina (jsme v práci víc, než se svou skutečnou rodinou, chceme proto, abychom se v práci cítili jako doma), jako tým (každý hráč v týmu má svou roli a musí ji hrát od začátku do konce, aby se na něj všichni mohli spolehnout), jako chrám (vnímáme naši činnost jako druh umění, každé umění je výsledkem vytrvalosti, houževnatosti a úsilí – navazujeme na generace předchůdců a dáváme základ pro generace následovníků), jako strom (podnik je živý organismus a je o něj třeba pečovat, aby přinášel plody a to svým obyvatelům i svým vlastníkům).
Asi jedinou zásadou, kterou dodržuji a připadá mi opravdu důležitá, je šíření optimismu a nadšení a angažovanosti.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Naše společnost je dlouhodobě aktivní v oblasti podpory týmového ducha a vzdělávání. Podporujeme mládežnické aktivity v okolí našich provozoven, podporujeme základní i mateřské školy a to nejen finančně, ale i zapojením našich zaměstnanců do praktické výuky ve školách. Projekt MŮŽEŠ PODNIKAT nám do našeho přístupu přesně zapadá – aktivace mladých lidí, angažovanost, píle, podnikavost to jsou hodnoty, které nám připadají jako zásadní.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Je úplně jedno, kterou cestu si vyberete, ale běžte tou cestou, kterou jste si vybrali – bude-li to vaše cesta, bude to ta správná, bude vás bavit a jen ta cesta, která vás bude bavit, vám bude přinášet uspokojení a protože uspokojení vnímám jako měřítko úspěchu, budete na této cestě i úspěšní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Arabská 14, Praha 6

4. 3. 2022 10:40
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Ondřej Krátký
2. řečník: Jan Lát

Opravdové příběhy a zkušenosti ze soukromého života.
Nový pohled firem, jejich otevřenost ke komunikaci.
– mainstream x vlastní cesta
– jak správně komunikovat se spolupracovníky/s lidmi obecně
– firma = společnost
– „devatero“
V létě jsem se omylem dostala na prezentace podnikatelů nějaké firmy, která pomáhá lidem s financemi. Mluvili o tom, kolik vydělávají a co všechno si díky tomu mohou dovolit. Motto všech prezentací bylo pouze „Makejte víc!“
Dnešní seminář byl postaven úplně jinak a oba pánové, byli moc milí a bylo moc hezké vidět, že jsou to normální lidi, jako já. Celý seminář mě velmi motivoval a inspiroval k tomu, abych se nebála ozvat se svými nápady a názory.
Že k podnikání, kariérnímu růstu nebo zaujmutí šéfa stačí jít občas proti proudu a zkoušet řešit věci úplně jinak.

« První 1 2 3 4 5 9 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků