Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jan Lát

= v programu od: 1. 11. 2017

= oslovených studentů: 921

= absolvovaných seminářů: 16

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Nevím, čím kdo měří úspěch, ale pro mne je ukázkou úspěchu vnitřní spokojenost – pozor nezaměňovat s odevzdaností, či leností. Pokud se daří firmě, pokud firma dává práci a mzdu lidem, pokud dělá radost zákazníkům a pokud dává pocit spokojenosti s vykonaným, považuji to za úspěch.

Vaše manažerské zásady?

Mé manažerské zásady stojí na hodnotách, které ctím a které má ve svých pilířích naše firma. Jsme rodinná česká firma, která chce dokázat, že podnikat se dá poctivě, bez korupce a podvodů. Pro naše hodnoty máme příměry, že naše firma je jako rodina (jsme v práci víc, než se svou skutečnou rodinou, chceme proto, abychom se v práci cítili jako doma), jako tým (každý hráč v týmu má svou roli a musí ji hrát od začátku do konce, aby se na něj všichni mohli spolehnout), jako chrám (vnímáme naši činnost jako druh umění, každé umění je výsledkem vytrvalosti, houževnatosti a úsilí – navazujeme na generace předchůdců a dáváme základ pro generace následovníků), jako strom (podnik je živý organismus a je o něj třeba pečovat, aby přinášel plody a to svým obyvatelům i svým vlastníkům).
Asi jedinou zásadou, kterou dodržuji a připadá mi opravdu důležitá, je šíření optimismu a nadšení a angažovanosti.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Naše společnost je dlouhodobě aktivní v oblasti podpory týmového ducha a vzdělávání. Podporujeme mládežnické aktivity v okolí našich provozoven, podporujeme základní i mateřské školy a to nejen finančně, ale i zapojením našich zaměstnanců do praktické výuky ve školách. Projekt MŮŽEŠ PODNIKAT nám do našeho přístupu přesně zapadá – aktivace mladých lidí, angažovanost, píle, podnikavost to jsou hodnoty, které nám připadají jako zásadní.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Je úplně jedno, kterou cestu si vyberete, ale běžte tou cestou, kterou jste si vybrali – bude-li to vaše cesta, bude to ta správná, bude vás bavit a jen ta cesta, která vás bude bavit, vám bude přinášet uspokojení a protože uspokojení vnímám jako měřítko úspěchu, budete na této cestě i úspěšní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

OA, Komenského 1534, Lysá nad Labem

22. 10. 2019 14:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Marcela Hrubošová
2. řečník: Jan Lát

Řečníci si protiřečili a přednáška mi moc nepřinesla. 🙁
Bylo to fajn.
Přišlo mi, že každý z řečníků mluvil o něčem jiném, vzájemně se vylučovali. Jinak to bylo OK, zábavné!
Šlo to.
Získali jsme mnoho nových zkušeností, seminář byl povedený.
Seminář samotný nebyl špatný, avšak pro mě, jako člověka co se o podnikání nezajímá a zajímat nebude, neměl moc valný přínos. Pro studenty, kteří nad vlastním podnikáním uvažují, byla ale přednáška jistě poučná a zajímavá.
Tento seminář se mi docela líbil. Přesto jsem svůj názor na podnikání nezměnila. Myslím si, že bych si podnikání nevybrala jako něco, co by mě mělo živit, i když chodím na školu, kde se to učíme.
Seminář se mi líbil, byl spíš motivační, než aby bylo sdělováno něco nového.
Zaujalo mě téma semináře. Líbilo se mi jak nás motivovali.
Seminář se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se i něco nového, což mě potěšilo. Díky této přednášce mám jiný respektive lepší pohled na podnikání.
Zaujalo mě povídání o historii firmy Beneš a Lát.
Zaujal mě výstup Marcely a její příběh, je to skvělá řečnice.
Líbilo se mi, že nás zapojili do přednášky a že jsme se zase dozvěděli něco nového o podnikání.
Seminář se mi líbil. Líbily se mi příběhy řečníků, jak se dostali k podnikání. Zaujala mě vášeň řečníků do podnikání a také vztah k podnikání. Nového jsem se nedozvěděla v podstatě nic, ale tento seminář mi změnil názor na podnikání k lepšímu.
Seminář byl zajímavý a určitě nám dal naději podnikat. Dozvěděli jsme se něco o podnikání.
Bylo fajn, že udělali i zábavnější část, protože dvě hodiny sedět a poslouchat, by nebylo dobré.
Paní s pánem si navzájem protiřečili. Pán říkal, že důvod pro podnikání nemají být peníze, zatímco paní nám za chvíli řekla, že jde hlavně za penězi. Nelíbilo se mi, že na začátku přednášky se nás zeptal, zda pojedeme přes přestávku a pustí nás tedy o 10 minut dřív. Dopadlo to tak, že nás pustili ještě o něco dříve, než jsme měli končit a to včetně přestávky!
Seminář hodnotím velmi kladně. Líbil se mi výstup obou řečníků. Přednáška měla hlavu a patu a byla hodně zajímavá.
Seminář mě chvílema bavil, ale přišel mi někdy moc okecávaný, někdy si sami protiřečili a někdy z 1 věty udělali 10 a to bylo moc zdlouhavé.
Přednášku hodnotím kladně, byla zajímavá a něco nám určitě dala. Přednášející byli milí.
Dozvěděla jsem se z jakých důvodů začít podnikat, proč podnikat. Jaké to je mít firmu. Seminář mě bavil, ale konec byl podle mě zbytečně zdlouhavý.

« První 1 7 8 9

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků