Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jarek Mikeš

= v programu od: 19. 2. 2021

= oslovených studentů: 37

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

V životě se mi osvědčilo být součástí několika projektů souběžně. Rád vyhledávám aktivity napříč spektrem oborů, ve kterých podnikám. Spoléhat se na „jeden byznys“ je dnes luxus a zároveň neskutečný hazard. To, co dělám má krásné slovo „multipreneur“. Paradoxně si cením více svých neúspěchů než úspěchů. Ty mne totiž posunuly vždy nejdále.

Vaše manažerské zásady?

Velmi vítám, když nový kolega, pracovník investuje svůj čas nad rámec svých povinností k tomu, aby ukázal co v něm je. Je to pro mne signál, že čas můj i mého týmu nebere na lehkou váhu a uvědomuje si zodpovědnost. Není tedy výjimkou, že kolegové, kteří v dnešní době řídí vlastní projekty, nebo se dokonce dostali do vedení firmy, pracovali ze začátku dokonce zadarmo. Jen proto, aby získali zkušenosti a důvěru moji i zbytku týmu.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Myslím, že budoucnost světa bude záviset na podnikatelích. Nových talentech, kteří mají schopnost změnit svět. Ten nezachrání byrokracie ani vlády světa. Budou to podnikatelé. A čím více jich bude, tím větší je šance na lepší budoucnost pro děti mé i zbytku světa.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Nebát se zkoušet. Naše cíle a potřeby se vždy budou měnit. Důležité je vytvořit si v podnikání určité návyky. Pak bude úplně jedno v čem podnikáte. Hlavní je, zkoušet. Když se něco nepodaří, nepřestávat a zkusit to jinak. Je to stejné, jako když se batole učí chodit. Ze začátku padá často, ale čím více trénuje, tím je chůze jistější. A až budete starší, zvládnete zaběhnout třeba maraton.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

VOŠ, SPŠ automobilní a technická, Skuherského 1274/3, České Budějovice

19. 3. 2021 12:15
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Michaela Karásková
2. řečník: Jarek Mikeš

Že oba měli celkem podobnou cestu, čekal jsem, že to bude více rozdílné.
Určitě zajímavé zkušenosti.
Přístup a pohled na život jako takový, nebát se, pracovat na sobě, mít odvahu.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků