Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jaroslav Salva

= v programu od: 9. 3. 2020

= oslovených studentů: 959

= absolvovaných seminářů: 22

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pokud mohu považovat za úspěch, že mě moje práce baví, pak cesta, po které jsem šel, byla relativně jednoduchá. Používám postup, který je doporučován i sportovcům. Každou příležitost beru jako šanci se něco nového naučit. V každé příležitosti se snažím o své maximum a pokud se něco nepovede, nevadí. Snažím se z toho poučit.

Vaše manažerské zásady?

Myslím, že velmi dobře tu nejdůležitější zásadu popsal v jednom epigramu K.H. Borovský. Co sám nerad, nečiň jiným. Epigram má vtipné pokračování, ale to nechť si každý najde na internetu.

Pokud přesto někdo chce nějakou manažerskou radu, pomohu si svými pěti radami pro leadery: (1) Buď sám sebou. (2) Měj vizi. (3) Komunikuj otevřeně. (4) Buduj atmosféru důvěry. (5) Zkoušej nové cesty.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Odpověď je stejná, jako proč jsem se vydal na cestu mentora. Chci předávat své zkušenosti. Slovy klasika Járy Cimrmana, chci lidem ukazovat, kde jsou slepé uličky, ve kterých jsem už byl.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud by mladý člověk chtěl radu, pak bych měl dvě. Myslím si, že zvláště v této uspěchané době, jsou více než důležité. V každé příležitosti, která se vám otevře, buďte pokorní a chtějte se naučit maximum možného. Každá zkušenost se jednou hodí. Buďte trpěliví. Média nám předkládají řadu příkladů, kdy úspěch je snadný a rychlý. Opak je pravdou.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, tř. Kpt. Jaroše 1829/14, Brno 2

28. 4. 2021 11:40
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jan Školník
2. řečník: Jaroslav Salva

Jak zvýšit mou šanci na úspěch.
Na obou pánech se mi líbí jejich vyjadřovací schopnosti, cítím z nich pozitivní energii! Myslím, že by bylo lepší kdybychom my studenti byli nějak více zapojeni do přednášky (například pomocí nějakých aplikací (Kahoot apod.).
Zjistila jsem, že nevadí, že nevím co v životě chci dělat. Mám ještě dost času, abych to zjistila.
Zaujalo mě, že oba řečníci měli odlišné příběhy, ale oba byly velice inspirativní. Zaujala mě také informace, že máme vyzkoušet co nejvíce věcí a profesí a vlastně se nestresovat a nechat život jít a chytat se příležitostí.

« První 1 13 14 15 16 17 18 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků