Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jaroslav Salva

= v programu od: 9. 3. 2020

= oslovených studentů: 1 003

= absolvovaných seminářů: 24

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pokud mohu považovat za úspěch, že mě moje práce baví, pak cesta, po které jsem šel, byla relativně jednoduchá. Používám postup, který je doporučován i sportovcům. Každou příležitost beru jako šanci se něco nového naučit. V každé příležitosti se snažím o své maximum a pokud se něco nepovede, nevadí. Snažím se z toho poučit.

Vaše manažerské zásady?

Myslím, že velmi dobře tu nejdůležitější zásadu popsal v jednom epigramu K.H. Borovský. Co sám nerad, nečiň jiným. Epigram má vtipné pokračování, ale to nechť si každý najde na internetu.

Pokud přesto někdo chce nějakou manažerskou radu, pomohu si svými pěti radami pro leadery: (1) Buď sám sebou. (2) Měj vizi. (3) Komunikuj otevřeně. (4) Buduj atmosféru důvěry. (5) Zkoušej nové cesty.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Odpověď je stejná, jako proč jsem se vydal na cestu mentora. Chci předávat své zkušenosti. Slovy klasika Járy Cimrmana, chci lidem ukazovat, kde jsou slepé uličky, ve kterých jsem už byl.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud by mladý člověk chtěl radu, pak bych měl dvě. Myslím si, že zvláště v této uspěchané době, jsou více než důležité. V každé příležitosti, která se vám otevře, buďte pokorní a chtějte se naučit maximum možného. Každá zkušenost se jednou hodí. Buďte trpěliví. Média nám předkládají řadu příkladů, kdy úspěch je snadný a rychlý. Opak je pravdou.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Online - více škol,

3. 6. 2020 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jaroslav Salva
2. řečník: Heinrich Homola

Zaujalo mě, že se tohoto webináře zúčastnil pan Homola, jako ,,představitel zahraničních/německých zkušeností“ i pan Salva, jakožto ,,představitel domácích zkušeností“. Nevynechali žádnou otázku od sledujících. Mluvili, věcně a srozumitelně s energií. Já mám rád historii a politiku, takže pro mě by bylo dobré, pokud by se zaměřilo na podnikání z tohoto úhlu pohledu, ale to je můj subjektivní názor, ovlivněn mými zájmy a zřejmě by to bylo téma i na další seminář. Jako mentoři, koučové a podnikatelé se s námi podělili o malou část jejich zkušeností, vysvětlili nám základy a svým způsobem i namotivovali do dalších činností.
Překvapili mě bohaté zkušenosti obou přednášejících. Vědí o čem přednáší.
Ohledně toho, že se lidi dělí na „jak“ „co“ a „proč“ bylo velmi zajímavé.
Víc příkladů ohledně nějakých zkušeností z podnikání, jako třeba ta baletní škola by bylo fajn, ale myslím, že kdyby u toho byly i čísla jako „Základní kapitál“, „Výnosy“ a „Náklady“, tak by to bylo přehlednější a studenti by mohli už cca vědět kolik financí to zatíží a s jakými čísly by museli pracovat.
Určitě mám více motivace riskovat, protože risk je FUN a také se mi z vašeho videa dostala větší motivace věřit sama v sebe. Úžasný projekt.
Na semináři mě zaujalo to, že to bylo vyprávěno z vlastních zkušeností a nebylo to jenom takové nudné povídání nějakých obtížných věcí.
Zaujaly mě zkušenosti přednášejících ve velkých společností.
Zaujal mě příběh pana Homoly a všechny jeho zkušenosti.
Nejvíce mě bavilo, jak pan Homola vyprávěl o svém businessu.
Kdy je nejlepší se do podnikání pustit.

« První 1 17 18 19 20 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků