Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jaroslav Salva

= v programu od: 9. 3. 2020

= oslovených studentů: 1 003

= absolvovaných seminářů: 24

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pokud mohu považovat za úspěch, že mě moje práce baví, pak cesta, po které jsem šel, byla relativně jednoduchá. Používám postup, který je doporučován i sportovcům. Každou příležitost beru jako šanci se něco nového naučit. V každé příležitosti se snažím o své maximum a pokud se něco nepovede, nevadí. Snažím se z toho poučit.

Vaše manažerské zásady?

Myslím, že velmi dobře tu nejdůležitější zásadu popsal v jednom epigramu K.H. Borovský. Co sám nerad, nečiň jiným. Epigram má vtipné pokračování, ale to nechť si každý najde na internetu.

Pokud přesto někdo chce nějakou manažerskou radu, pomohu si svými pěti radami pro leadery: (1) Buď sám sebou. (2) Měj vizi. (3) Komunikuj otevřeně. (4) Buduj atmosféru důvěry. (5) Zkoušej nové cesty.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Odpověď je stejná, jako proč jsem se vydal na cestu mentora. Chci předávat své zkušenosti. Slovy klasika Járy Cimrmana, chci lidem ukazovat, kde jsou slepé uličky, ve kterých jsem už byl.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud by mladý člověk chtěl radu, pak bych měl dvě. Myslím si, že zvláště v této uspěchané době, jsou více než důležité. V každé příležitosti, která se vám otevře, buďte pokorní a chtějte se naučit maximum možného. Každá zkušenost se jednou hodí. Buďte trpěliví. Média nám předkládají řadu příkladů, kdy úspěch je snadný a rychlý. Opak je pravdou.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

SPŠ strojní a elektrotechnická, Č. Budějovice, Dukelská 260/13, 371 45 Č. Budějovice

15. 3. 2023 08:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jaroslav Salva
2. řečník: Jan Adámek

Jak podnikat
Dozvěděla jsem se odpovědi na mé otázky, vše dávalo smysl a motivovalo mě to.
Vsechno nejde hned, vytrvalost
Celý seminář byl rozvíjející a zaujaly mě životy podnikatelů a jejich zkušenosti.
Nic, lhali o zemědělství, prej se neposunulo od roku 1000
Zaujala mne řeč obou prezentujících a odpověděli mi na všechny mé otázky ohledně toho jak začít a klíčem k tomu je vytrvalost. Děkuji za přednášku a za to, že jste mi otevřeli oči.
Že cesta na vrchol je pomalá a bez zkratek. Nestačí jenom dobrý nápad, ale i vědět jak ho zrealizovat
Polovinu věcí co jsem slyšel jsem už věděl, ale díky tomuhle jsem si vše ujistil a teď vím, že co jsem si myslel je skutečně pravda. Zajímavá věc, kterou jsem se dozvěděl je, že nejdůležitější není mít nápad, ale zrealizovat ho, že to je nejdůležitější.
Dozvěděl jsem se, že když jdu na pracovní pohovor, je lepší vyjádřit zájem o učení se nových věcí, než předkládat co všechno umím.
Hlavně motivace a přístup k věcem, které děláme. Důležitost cizích jazyků. Dělat vše na maximum.
Nebát se začít, koukat se na svojí budoucnost, být kreativní, disciplína
Spoustu věcí jsem už věděl, ale tento seminář byl opravdu hodně motivující, jako nejdůležitější je disciplína, ale fakt moc pěkný.
Motivace
Motivace

« První 1 2 3 4 20 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků