Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jaroslav Salva

= v programu od: 9. 3. 2020

= oslovených studentů: 959

= absolvovaných seminářů: 22

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pokud mohu považovat za úspěch, že mě moje práce baví, pak cesta, po které jsem šel, byla relativně jednoduchá. Používám postup, který je doporučován i sportovcům. Každou příležitost beru jako šanci se něco nového naučit. V každé příležitosti se snažím o své maximum a pokud se něco nepovede, nevadí. Snažím se z toho poučit.

Vaše manažerské zásady?

Myslím, že velmi dobře tu nejdůležitější zásadu popsal v jednom epigramu K.H. Borovský. Co sám nerad, nečiň jiným. Epigram má vtipné pokračování, ale to nechť si každý najde na internetu.

Pokud přesto někdo chce nějakou manažerskou radu, pomohu si svými pěti radami pro leadery: (1) Buď sám sebou. (2) Měj vizi. (3) Komunikuj otevřeně. (4) Buduj atmosféru důvěry. (5) Zkoušej nové cesty.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Odpověď je stejná, jako proč jsem se vydal na cestu mentora. Chci předávat své zkušenosti. Slovy klasika Járy Cimrmana, chci lidem ukazovat, kde jsou slepé uličky, ve kterých jsem už byl.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud by mladý člověk chtěl radu, pak bych měl dvě. Myslím si, že zvláště v této uspěchané době, jsou více než důležité. V každé příležitosti, která se vám otevře, buďte pokorní a chtějte se naučit maximum možného. Každá zkušenost se jednou hodí. Buďte trpěliví. Média nám předkládají řadu příkladů, kdy úspěch je snadný a rychlý. Opak je pravdou.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium Říčany, Komenského nám. 1280/1, 251 01 Říčany

30. 11. 2022 14:30
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jan Pánek
2. řečník: Jaroslav Salva

Základní dovednosti a předpoklady (nejen) pro budoucí podnikatele.
Že nepotřebuji školu.
Nové poznatky, převážně smysl zaměstnanců.
Zaujal mě příběh pana Pánka, jak začal podnikat, jeho svoboda i povinnosti jako manažera online byznysu.
Bez zkušeností se toho dá dost zvládnout/dosáhnout
Přednášející nám poskytli vhled do problematiky podnikání a nastínili nám spoustu úskalí, ale i výhod, které tato práce má. Bylo zajímavé slyšet dva různé příběhy dvou různých odborníků, kteří se nakonec sešli na stejné cestě a to přednášení na školách a motivováni mladých a nadšených zájemců o tuto roli. Neboli práce pod vlastním dohledem a na vlastní odpovědnost.
Cesta k podnikání, pády, vzchopení se a i přesto pokračovat. Rozdíly mezi úspěšným a neúspěšným podnikatelem.
Konkrétně mě zaujal pan Jan Pánek, jeho příběh mi přišel velice zajímavý a líbilo se mi jeho vystupování. Vřele bych ho doporučil.
Zajímavé základní info, ale vcelku nic nového
Pan Pánek rozhodně měl co předat. Velmi zajímavá pro mě byla část o re brandingu jeho firmy. Pan Salva mu, ale bohužel konstantně skákal do výkladu a vyrušoval ho kolikrát poznámkami, které se ani netýkali tématu.

« První 1 2 3 4 5 18 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků