Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jiří Spurný

= v programu od: 5. 3. 2020

= oslovených studentů: 60

= absolvovaných seminářů: 2

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Kdybych měl vybrat jednu vlastnost, díky které se dá považovat, že jsem úspěšný, byla by to vytrvalost. Jsem od přírody tvrdohlavý a když mi něco nejde, těžce se s tím smiřuji. Vytrvalost mi pomohla v těžkých situacích mého podnikání, když se nedařilo, nebo jsem si s něčím nevěděl rady. Za moje tajemství úspěchu tedy označuji vytrvalost.

Vaše manažerské zásady?


Když jsem přemýšlel, jaké jsou moje zásady, napadly mě spíš moje chyby, které jsem ve vedení lidí udělal. Chtěl jsem po lidech, aby udělali něco, co jsem se já sám bál udělat. Delegoval jsem činnosti, které jsem sám neuměl a očekával jsem, že je budou zvládat. Vyhýbal jsem se nepříjemným aktivitám a snažil jsem se je, co nejvíc oddalovat. Teď už vím, že pokud po lidech něco chci, musím tomu sám rozumět, pokud něco deleguji, musím to umět naučit a pokud něco důležitého odsouvám, tak mě to dřív nebo později dožene. Snažím se jít v co nejvíc věcech vzorem.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Když jsem studoval na střední škole, občas jsem se cítil ztracený. Nevěděl jsem, čemu se chci věnovat. Možností bylo spousta a možná i proto jsem se těžce rozhodoval. Když mi v devatenácti letech ukázal kamarád, jak se dá podnikat, bylo to pro mě něco neskutečného. Možnost přesně kontrolovat co dělám a čemu se věnuji mi velmi pomohla od mých nejistot. Díky tomu jsem převzal odpovědnost za svůj život. Líbí se mi možnost ukázat tuto cestu někomu dalšímu.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Doporučil bych jim být otevření a zvídaví. Zkoumat možnosti, které se kolem objevují a nebát se je vyzkoušet. Nabývat zkušeností a přemýšlet nad tím, jak můžu být lepší. Důležité je ovšem někde začít – a to u sebe. Poznejte se, přemýšlejte nad tím, jaké jsou vaše silné stránky. V čem jste dobří. Rozvíjejte je a využijte je v oblastech, kde se uplatní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká, příspěvková organizace, Brno, Olomoucká 1140/61, PSČ 627 00

9. 2. 2023 13:45
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jiří Spurný
2. řečník: Miloš Smejkal jr.

všechno bylo zajímavé a velmi přínosné
Všechno bylo zajímavé a užitečné.
prijemny poslech dvou prezentujicich, jejich vhled do podnikani a do zivota
Potřebuju kontakty
Že může podnikat každý
Bylo to hezky podane, chapala jsem myslenky obou recniku, bylo videt, ze je to bavi a vi co delaji, kazdy to ma trosku jinak a bylo zajimave to slyset z obou stran
Množství oborů p. Smejkala a myšlenka jeho “podnikání”
Kontakty
příběhy obou řečníků, rady o podnikání
Celkově přínosné
Zaujalo mě, jak se dá zvládat více podnikání najednou a zároveň mít čas na koníčky a rodinu
Celkem dost věcí, které se mi určitě budou hodit v budoucnu, zkoušet nové věci, pokračovat v tom, co mě zajímá.
libilo se mi, ze tady byli lidi z uplne jineho stylu podnikani
Kontakty, možnosti v podnikání
Bylo to více ze života
Velice mě to motivovalo začít se věnovat tomu, co mě baví. Líbilo se mi, že jste nám nabídli, abychom Vás kontaktovali a poradili se s Vámi ohledně podnikání.
vsechno, bylo to inspirativni a urcite si myslim, ze to mnoho z nas nakopne k necemu, co bychom jednou chteli delat
Spoustu věcí jsem se dozvěděla, to s těmi kontakty, protože nikdy nevím, kdo koho zná.
Zaujalo mě, že můžu podnikat i ve více věcech zároveň, můžu začít i s ne moc penězi a líbila se mi podpora od obou přednášejících, že se nemám vzdávat.
Přednáška byla přínosná a motivující. Měla jsem šanci vidět spoustu nových cest. Dozvěděla jsem se jak správně podnikat a jak správně investovat svůj čas a do čeho. Otevřely se mi nové dveře a plná škála možností, které mi dříve nebyly k dispozici.
Přednáška mi byla přínosná a motivující. Měla jsem šanci vidět spousty nových cest. Dozvěděla jsem se jak správně podnikat a jak správně investovat svůj čas a do čeho. Otevřeli se mi nové dveře a plná škála možností, které mi dříve nebyly k dispozici.
jejich příběh, mám větší motivaci si najít něco, v čem bych mohla být dobrá a začít něco časem budovat. U Miloše mě zaujalo, že má tolik ,,zájmů” a všechno stíhá a není v žádném časovém tlaku.

1 2 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků