Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jiří Spurný

= v programu od: 5. 3. 2020

= oslovených studentů: 60

= absolvovaných seminářů: 2

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Kdybych měl vybrat jednu vlastnost, díky které se dá považovat, že jsem úspěšný, byla by to vytrvalost. Jsem od přírody tvrdohlavý a když mi něco nejde, těžce se s tím smiřuji. Vytrvalost mi pomohla v těžkých situacích mého podnikání, když se nedařilo, nebo jsem si s něčím nevěděl rady. Za moje tajemství úspěchu tedy označuji vytrvalost.

Vaše manažerské zásady?


Když jsem přemýšlel, jaké jsou moje zásady, napadly mě spíš moje chyby, které jsem ve vedení lidí udělal. Chtěl jsem po lidech, aby udělali něco, co jsem se já sám bál udělat. Delegoval jsem činnosti, které jsem sám neuměl a očekával jsem, že je budou zvládat. Vyhýbal jsem se nepříjemným aktivitám a snažil jsem se je, co nejvíc oddalovat. Teď už vím, že pokud po lidech něco chci, musím tomu sám rozumět, pokud něco deleguji, musím to umět naučit a pokud něco důležitého odsouvám, tak mě to dřív nebo později dožene. Snažím se jít v co nejvíc věcech vzorem.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Když jsem studoval na střední škole, občas jsem se cítil ztracený. Nevěděl jsem, čemu se chci věnovat. Možností bylo spousta a možná i proto jsem se těžce rozhodoval. Když mi v devatenácti letech ukázal kamarád, jak se dá podnikat, bylo to pro mě něco neskutečného. Možnost přesně kontrolovat co dělám a čemu se věnuji mi velmi pomohla od mých nejistot. Díky tomu jsem převzal odpovědnost za svůj život. Líbí se mi možnost ukázat tuto cestu někomu dalšímu.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Doporučil bych jim být otevření a zvídaví. Zkoumat možnosti, které se kolem objevují a nebát se je vyzkoušet. Nabývat zkušeností a přemýšlet nad tím, jak můžu být lepší. Důležité je ovšem někde začít – a to u sebe. Poznejte se, přemýšlejte nad tím, jaké jsou vaše silné stránky. V čem jste dobří. Rozvíjejte je a využijte je v oblastech, kde se uplatní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední škola technická a ekonomická, Olomoucká 61, Brno

9. 2. 2021 07:50
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Ivana Minářová
2. řečník: Jiří Spurný

Zaujal mě, tak nějak celý seminář. Bylo to opravdu zajímavé a bavilo mě to, rozhodně jsem se o podnikání dozvěděla více. Jen mě teda moc nenapadaly žádné dotazy, protože mi přišlo, že “řečníci” už vše řekli.
Motivovalo mne to, abych se nebála začít podnikat.
Zaujal mě, celkový pohled obou řečníků a díky tomu se zvýšil můj zájem o podnikání.
Oceňování, začátky podnikání.
Zaujal mě celkový pohled ze strany podnikatelů a určitě mi přišel zajímavý systém ikigai.
Pohled na problematiku samostatné výdělečné činnosti z jejich pohledu; aplikování psychologie; rady do (případného) začátku podnikání…
Dozvěděla jsem se, že by mě podnikání vlastně i lákalo a že kdybych si udělala nějaké kurzy, tak bych mohla také podnikat. Že podnikání nemusí být tak drahé, jak jsem si myslela (není potřeba velkého základního kapitálu). Že je důležité si najít něco, co mě baví, ale zároveň uživí, že chyba není špatná věc.
Určitě mě nejvíce upoutaly životní příběhy, které se mi zdály zajímavé. Hodně mě zaujalo, jak se k podnikání dostali a následné první zkušenosti.

« První 1 2

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků