Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jiří Volenec

= v programu od: 5. 11. 2019

= oslovených studentů: 756

= absolvovaných seminářů: 20

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

– Dotahuji věci do detailu
– Učím se od těch úspěšných
– Péče o klienta – buduji zdravý kmen
– Vždycky jsem vstal a šel poučen dál
– Komunikuji se zaměstnanci i klienty a zjišťuji jejich potřeby

Vaše manažerské zásady?

– V obchodě musí být spokojeni oba
– Když to nejde, přidám plyn
– Uzavírám spravedlivé obchody
– Chci mít čisto a pořádek
– Všude jsem o 5 minut dříve – vážím si času
– V mojí firmě musí být místo i pro jiné názory, než jen mé

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Podnikám od roku 1990 a mám se o co podělit. Podělit se o zkušenosti mi dává smysl budoucnosti.
Již jsem zažil všechny druhy emocí při podnikání i v životě a chci už dělat věci, z kterých mám radost.
Naslouchám mladým, jelikož to bude jednou můj klient.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Úspěšní lidé se liší od těch ostatních tím, že realizují to, o čem mluví. Chyby dělat můžeš, ty Tě posilují, nicméně je nedělej dvakrát.
Podnikej srdcem a používej intuici.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Mozartova 449, Pardubice

28. 2. 2020 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Josef Piňos
2. řečník: Jiří Volenec

Seminář mi určitě vnuknul spoustu nových myšlenek a témat, nad kterými přemýšlet.
Ještě bych se chtěla zeptat, jestli jste narazili na lidi, kteří neměli takové štěstí jako Vy, kteří neuspěli se svými sny a se svým podnikáním. Zkoušeli to znovu? Vzdali to? Jinak za mě bych si Vás poslechla znovu, protože bylo velmi příjemné poslouchat něco neformálního, působivého.
Bylo zajímavé poslouchat podnikatele se zkušenostmi. Dozvěděl jsem se např., že vzdělání není k podnikání až tak potřeba.
Bylo to zajímavé, i když podnikat nebudu.
Seminář se mi líbil.
Celkově zajímavé. Cením obsáhlost tématu za poměrně krátkou dobu, které se vyvarovalo nezáživnosti. Obdivuji Vaše racionální myšlení.
Cením bezprostřednost, sympatičnost. Je vidět, že víte o čem mluvíte a umíte to podat. Čekala jsem od toho nudnou přednášku a jsem mile překvapená. Reálné příběhy a praxe jsou příjemná změna oproti teorii a biflování.
Líbila se mi pozitivní atmosféra. I kontakt s publikem. Opravdu to nebylo klasické přednášení, ale odcházím velice pozitivně naladěná a ne znuděná. Za druhé mě i řečníci namotivovali.
Hlavní je začít. Zaujalo mě, jak se k tomu dostali. Jak se mění společnost.
Zajímavé životní příběhy. Seminář veden vtipnou a zábavnou formou.
Líbil se mi více než jsem očekávala, bylo to vtipné a zajímavé. Dozvěděla jsem se pár vtipných historek a základy podnikání.
Projevy obou řečníků, bavilo mě to, bylo to vtipné. Že vzdělání vlastně není tak důležité, nemusíme vědět, co chceme dělat hned po maturitě, změní se nám to během života.
Životní příběhy. Děda podniká a také to neměl jednoduché, rovněž školu dodělával ve večerní škole. Opravdu se mi líbil přednes 2. řečníka – hlasitost, energie, způsob, názory.
Líbí se mi vaše prezentování – je vtipné, srozumitelné. Dozvěděla jsem se toho dost a líbí se mi váš přístup, pohled na život. Dobře se vás poslouchá!
Zaujaly mě životní cesty obou řečníků. A to, jak se život nedá naplánovat a nikdo nikdy neví, kam ho život zavede.
Bylo to příjemně podané formou vyprávění. Všechno hrozně upřímné. Líbilo se mi to.
Zaujalo mě, jak to říkali a podávali. Bavilo mě to a byli vtipný. Také mě to motivovalo k tomu, zkusit nové věci.
Zaujalo mě, že se nesnažili přednášet, ale že vyprávěli své příběhy. Nesnažili se nic vnutit.
Seminář určitě plní svůj účel motivovat studenty, avšak mi připadal zdlouhavý začátek. Příště by mohli přednášející zvážit použití mikrofonu.
Zaujalo mě, že nezáleží tolik na známkách a na maturitě (škole). Jak se dá vždycky udělat změna (např. od těch střech k větrníkům).
Bylo fajn si připomenout, že není nic špatného na tom, nevědět náš cíl a dělat chyby. A je dobré dozvědět se, že existují i jiné cesty než jen nesmyslné studování věcí, které k ničemu nejsou. Na druhou stranu mě to jen utvrdilo v tom, že mé cíle (studium v zahraničí) jsou velmi nereálné, protože ne každý má potřebné finance.
Inspirativní, mám nový pohled na podnikání.
V čem všem se dá podnikat.
Přednáška mi potvrdila, co jsem si myslela. Škola není tolik důležitá. Škola neurčuje kdo jsme a známky nejsou důležité. Doporučila bych určitě. 🙂
Seminář se mi líbil, uvědomila jsem si spoustu věcí… např. „Život se mění a s ním i naše rozhodnutí.“ Nejvíce se mi líbil přístup pánů a bylo to velice záživné.
Zaujal mě způsob, jakým je seminář podaný. Trochu mi to pomohlo se ujistit v tom, co bych chtěla v budoucnu dělat.
Zábavnější než ostatní workshopy. Řečníci se snažili s námi komunikovat, ale do ničeho nás nenutili. „Každý má šanci, život se pořád mění.“
Pravdivý, výstižný, upřímný – řečeno tak, jak to je. Jsem motivována na 2 měsíce dopředu. 🙂
Nejsem jediná, kdo vůbec netušil, co bude v životě dělat, ale to neznamená, že to v životě nikam nedotáhnu.
Sympatičtí, inspirativní, upřímní, skvělá souhra řečníků.
Zaujaly mě příběhy.
Vtipná, poučná přednáška. Je vidět, že víte o čem mluvíte a máte to srovnané v hlavě.
Že vzdělání v životě nezaručuje úspěch, nikdy není pozdě na to, abych začal/a podnikat. Zaujaly mě životní příběhy obou řečníků, jejich poutavé a zábavné vyprávění.
Zaujala mě cesta jednotlivých řečníků k podnikání.
Příběhy byly zajímavé, určitě motivující. Zároveň mi, ale přišlo, že lidé, kteří chtějí mít své místo ve státní správě a chtějí, aby jim někdo říkal, co mají dělat, odchází s pocitem, že je to vlastně špatně, i když není. Také, ale oceňuji velkou dávku motivace, která je určitě potřeba. Chemie je zlo. 🙂
Líbilo se mi, že nám byly podány informace a příběhy ze života. Jeden z nejlepších seminářů, žádná nuda, bavila jsem se a dozvěděla se něco nového.
Jak se hodně může změnit naše zaměření během života. Že není nejdůležitější škola, ale odhodlání.
Motivující a příjemná přednáška. 🙂
Dobrý.
Dobrý.
Líbilo se mi, že přednáška nebyla vykládána nějakým stereotypem (proč ano, proč ne), ale že tam byly vkládány zkušenosti.
Bylo to moc inspirující, hezky nám předali myšlenku nejen podnikání, ale i života. Přednáška by měla být na všech školách.
Seminář mi připadal zajímavý. Dost mi pomohlo, že nám řekli, že je normální dělat chyby. Jejich příběhy byly zajímavé a určitě inspirovali někoho.
Každý den je nám předhazováno, že je nutné umět vše a musíme vědět, co chceme dělat v budoucnu, jinak nemáme v budoucnosti vysokou šanci na úspěch. Dnes jsme se potkali se dvěma úspěšnými podnikateli, kteří byli také nerozhodní jako my, což je podle mě také dobrý příklad studentům.
Člověk může dělat, co ho baví, rozvíjí a naplňuje.
Seminář se mi moc líbil. Líbily se mi názory a zkušenosti obou řečníků a celkový přístup k životu => energie, pozitivní myšlení, nebojácnost, odhodlanost… Celkově se mi to zkrátka hezky poslouchalo a moc mě to bavilo a zajímalo. Ačkoli nejspíš podnikat nechci (aktuálně).
Dozvěděl jsem se, že nejsem jediný, kdo neví, co dělat v budoucnu.
„Je dobré cestovat.“ „Vzdělání není všechno.“ „Je důležité mít štěstí.“
Zaujalo mě podání této přednášky.
Konečně někdo chápe, že nemusím přesně vědět, co budu dělat. Děkuji.
Vzhledem k mým budoucím plánům k obchodování mě přednáška dost motivovala. Podnikání zatím asi není moje věc, ale jednou by mohla.
Příště méně narážet na pěkný holky… Také věta: „Budoucí inženýři, co poletí do vesmíru a nebo profesionální hlídačky dětí.“ Zní trošku hnusně. „Peníze jsou jenom čísla.“ Já mám peníze rád, peníze jsou prostředek.
Nejvíce se mi líbilo, že oba pánové k nám mluvili jako k sobě rovným, že s naší generací sdílí dosti podobné názory a jejich přednes byl zábavný. Celé téma je zajímavé a myslím, že všichni jen stříhali ušima. 🙂
Přednáška se mi moc líbí, nic nového jsem se v podstatě nedozvěděla, protože můj taťka je podnikatel, takže mám pocit jako kdyby přednášel můj taťka. 🙂 Taťku vyhodili také z elektrotechny a šel také do Tesly, kde si udělal známosti, vydělal peníze a postavil si vlastní obchod. Řečníci jsou každý úplně jiný, ale skvěle se doplňují.
Řečníci mluvili hezky, plynule a zaujali. Jejich příběhy byly pozoruhodné.

« První 1 12 13 14 15 16 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků