Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Kamila Zárychtová

= v programu od: 1. 10. 2016

= oslovených studentů: 322

= absolvovaných seminářů: 7

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Podle mého názoru je největší tajemství úspěchu ve způsobu, jak člověk umí komunikovat se svým okolím, jak podnikatelským, tak osobním a také v aktivním a pozitivním přístupu k životu.

Vaše manažerské zásady?

Mám ráda na všechno systém, strategii, o které se můžu opřít a vždy vím, co je na pořadu dne. Důležité je mít vizi, vědět, proč dělám věci, jaký to má účel a co z toho všichni budou mít. Další věcí je stanovit si záměr a podnikat všechny aktivity v souladu ním. Jednou z nejdůležitějších zásad pro mě je autenticita. Být vzorem a představitelem toho, v čem podnikám. Pokud tedy dělám vztahový byznys, kde jde o důvěru, vzájemný respekt, úctu a podporu, musí to být cítit na každém kroku, který v podnikání vedu a musí to být cítit z každého setkání, které uskutečním.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

V mých očích je projekt Můžeš podnikat o inspiraci mladých lidí, že stojí za to začít něco aktivně dělat, vytvářet, tedy něco PODNIKAT. Já sama jsem vyrostla v prostředí, kde máma a táta byli zaměstnaní a slovo podnikatel bylo něco špatného, nečestného. Ale poté, co jsem začala sama podnikat jsem objevila ve svém životě nový směr, novou odvahu a nové možnosti. Začala jsem se aktivně věnovat jedné činnosti, která mi byla blízká, která mě bavila, pro kterou prostě mělo smysl pracovat. A od té doby má můj život novou podobu – dělám co mě baví, jsem v tom dobrá a svojí aktivitou přispívám k úspěchu stovkám podnikatelů. V životě je velká výhra dělat něco, co člověka baví a ještě se tím živit. A tak chci svým příběhem inspirovat mladé lidi, že stojí za to, začít něco aktivně dělat, stojí za to, za něčím jít a aktivně to budovat a rozvíjet a nezáleží na tom, v jakém prostředí kdo vyrostl. Záleží jen na rozhodnutí něco začít dělat, něco začít podnikat.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Rozšiřte si obzory – vyražte do různých měst a vesnic v ČR, nebo ještě lépe, vyražte do světa. Zjistěte, jak se žije v jiných zemích, jak lidé myslí, komunikují, pracují, bydlí, podnikají. Najděte si věc, která vás baví a začněte ji dělat. Seznamte se s lidmi, kteří mají podobnou zálibu nebo také něco aktivně dělají/vytváří a začněte se s nimi potkávat. Najděte si někoho, kdo už je ve vaší oblíbené činnosti dobrý a buďte v kontaktu, ptejte se, inspirujte se. Každý den pro to něco udělejte, vytrvalost prostě růže přináší. Neúspěchy přijdou! A budou vás provázet stejně tak, jako vaše úspěchy, tak se jich hlavně nelekejte a hlavně to nevzdávejte. Když to nejde, dejte si pauzu a vymyslete, jak to půjde jinak.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků