Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Libor Malý

= v programu od: 22. 10. 2019

= oslovených studentů: 514

= absolvovaných seminářů: 10

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Upřímně? V mých minulých životech. Tehdy jsem dělal co nejvíce užitečné věci pro co nejvíce lidí a proto v tomto životě mám prostě štěstí a věci se mi daří. Vědom si tohoto mechanismu, snažím se opět dělat co nejvíce užitečné věci pro co nejvíce lidí, aby i případný příští život byl případně šťastný.

Vaše manažerské zásady?


– Podnikání jako svobodná služba světu.
– Vidět ve všem dobré.
– Pomáhat světu i sobě skrze podnikání růst a rozvíjet se.
– Mít jasno v tom, co dělám, proč to dělám a kým se na trhu cítím být, jaká je moje strategie a jaké mám priority.
– Mít jasno v tom, za co je kdo zodpovědný a kdo co může rozhodnout.
– Za každých okolností ctít dané slovo a hledat win-win řešení.
– Respektovat situaci okolního světa a být si stále vědomý zodpovědnosti za finanční zdraví své firmy.
– Nabírat do firmy pokud možno jen slušné a čestné lidi s obrovským potenciálem růstu.
– Pomáhat lidem najít to, v čem jsou dobří, aby práce mohla být pro všechny (tedy i pro mě) radostí.
– Dohlížet důsledků svých rozhodnutí a vidět své podnikání ve své celistvosti (tedy ne jen jako honbu za ziskem).

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Protože cítím, že je to opravdu důležitá a potřebná činnost, předávat ty nejlepší zkušenosti nastupující generaci.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Aby nehleděli především na svůj úspěch, ale aby dokázali cítit radost z toho, že se jim daří být pro svět opravdu něčím (= čímkoliv) užiteční. To je základ trvale udržitelného úspěchu a štěstí.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium Karla Čapka, Školní 1530, Dobříš

9. 10. 2019 11:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Tomáš Hülle
2. řečník: Libor Malý

Seminář jako celek mě zaujal, i když nemám v plánu podnikat. Přišlo mi zajímavé, co všechno je vlastně s podnikáním spojené, ať už jde o personalistiku, nebo investice do budoucna a rozvíjení firmy.
Seminář mi ukázal, že nezáleží na zaměření VŠ, ale důležité je se neustále vzdělávat.
Bylo to zajímavé. Určitě jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací do života.
Seminář byl zajímavý, ale nezaujal mě natolik, abych se tématu podnikání věnovala. Je možné, že časem se podnikatelem stanu. Vzhledem k tomu, že to mám doma, zatím neuvažuji. Zajímavá komunikace, otevřená, aktivní. Děkuji za strávený čas.
Zaujalo mě vše, životní příběhy pánů, které mi jednou třeba pomohou v tom, být lepším podnikatelem.
Velmi zajímavé, mně se to líbilo, dobré téma.
Super.
Zaujal mě způsob jak začít a spravovat firmu. Přivedlo mě to na myšlenku začít něco podobného dělat teď a spojit to se školou. Otevřelo mi to oči k hledání určitých možností.
Seminář mne velmi zaujal, ač sama o podnikání úplně neuvažuji. Především mě zaujalo téma „firma zabývající se vzděláním“, protože vzdělávání mě velmi zajímá. Jinak se mi, ale celkově upřímné a přirozené povídání i s vlastními zkušenostmi líbilo. Pro mě nepříliš atraktivní téma jste podali velmi zajímavě. Díky za takovéto projekty, osobně si těchto příležitostí moc vážím.
Seminář mi přišel upřímně dosti přínosný. Oba řečníci mluvili upřímně, zajímavě a na nic si nehráli. Celé téma podnikání mě hodně zajímá a zároveň se mi moc líbí, že řečníci neříkají jen naučené fráze z internetu, ale vyprávějí vlastní příběhy a snaží se nás vtáhnout do celé sféry podnikání.
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o podnikání v dnešním světě a otevřelo mi to oči do budoucna. Velmi zajímavé životní příběhy přidaly na reálnosti.
Zaujalo mě, jak je důležité věřit v sama sebe, jít za tím, co mě baví a nikdy se nevzdávat.
Bylo to fajn. 🙂 Zajímavý výklad, nebylo to monotónní a nudné.
Dobrý. 🙂 Bylo to zajímavé, akorát si myslím, že ke konci už trochu zdlouhavé. Jinak já podnikat nebudu, takže pro mě nepřínosné.
Seminář byl zajímavý a také samotné příběhy řečníků. Určitě to bylo inspirativní a motivující. Sama o podnikání přemýšlím.
Zaujalo mě nadšení obou řečníků a radost, kterou mají ze svojí práce.
Seminář mě oslovil, rozšířilo mi to obzory, ale zase na druhou stranu mi přednášející přišli moc zaujatí podnikáním, proč by člověk nemohl být šťastný v zaměstnání?! To je otázka, kterou jsem si kladl.
Poučný seminář, otevřel mi další možnosti do budoucna, užitečný seminář.
Bylo to velmi zajímavé. Líbilo se mi přátelské vystupování obou pánů a také, že to nebylo jen o podnikání, ale hlavně o zkušenostech. Líbily se mi jejich zkušenosti. 🙂
Pro mě zaznělo mnoho zajímavých myšlenek, sice mi ne zcela seděli řečníci a jejich forma výkladu, ale to je čistě o přístupu a názorech, se kterými nesouhlasím, či způsobu podání, který mi nevyhovuje. Není na tom objektivně nic špatného. Seminář byl celkově inspirativní.
Celý seminář mě velmi bavil. Podnikat bych jednou chtěla, jen ještě nevím v čem. Ale i kdyby to nakonec nebylo podnikání jako takové, tak určitě bych nechtěla být zaměstnaná. Děkuji za všechny rady a přiblížení podnikatelské cesty a za to, že to předáváte dál.
Myslím, že seminář byl přínosný a každý se dozvěděl něco nového. Je jasné, že ne všichni se chtějí vydat touto cestou, přesto si myslím, že mnoha lidem to mohlo otevřít dveře a ukázat jim tu správnou cestu. Tak ještě jednou moc děkuji!
Libor.
Seminář mě moc bavil. Asi nemůžu přesně specifikovat, co mě zaujalo a co jsem se naučil. Rozhodně jsem si v hlavě srovnal pár myšlenek. Seminář mě namotivoval.
Moc se mi líbil způsob, kterým jste hovořili. Nevím, co mi to přineslo, ale přišlo mi „hezké“, že všichni jsme v podstatě začali na tom samém – moc jsme nevěděli, co chceme dělat. A také to, že se neustále musíme vzdělávat.

« První 1 2 3

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků