Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Martin Rejhon

= v programu od: 22. 10. 2020

= oslovených studentů: 152

= absolvovaných seminářů: 4

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Především nejsem zcela přesvědčen, že mohu hovořit o úspěchu. Čím se úspěch měří ? Penězi ? Osobní spokojeností ? Společenským kreditem nebo uvedením v publikaci „Who is who“ ? Asi nejblíž definici úspěchu je fakt, že dělám práci, kterou mám opravdu rád, v jejíž smysl věřím a umožňuje mi osobní svobodu. Tajemstvím mého úspěchu je snaha neustále na sobě pracovat. Ještě ve 52 letech jsem se rozhodl vystudovat MBA studium v oboru „soft-skills management“ a důvodem byla šance se profesně ještě dál posunout, obohatit metodologii a porovnat se s dalšími „studenty“. I po úspěšném dokončení studia MBA se snažím přes nejrůznější zdroje získávat nové poznatky z andragogiky (vzdělávání dospělých), účastním se odborných konferencí a setkávám se s kolegy z oboru. Tajemství úspěchu: na vzdělávání a seberozvoj není nikdy pozdě.

Vaše manažerské zásady?

Mojí zásadou je otevřenost v jednání a férová zpětná vazba. Pokud se mi něco nelíbí, mám právo vyslovit nesouhlas a navrhnout jiné řešení. Je pochopitelné, že tento asertivní přístup sebou bere riziko, že občas narazím na nepochopení, na druhou stranu jsem si jistý, že dělám maximum, abych uspěl s mým cílem. Oceňuji pevné přátelské vztahy a již řadu let neopírám své podnikání o smlouvy v klasickém pojetí. Pokud si vystačím s podáním ruky, je věc vyřešená, někdy situace vyžaduje přece jen potvrzení zakázky například objednávkou ze strany klienta. V mé podnikatelské branži jde především o osobní vztahy, řada mých klientů se mnou spolupracuje více než 15 let … pokud odvádím dobrou práci a jednám slušně a férově, nemají důvod měnit …

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Jsem původním povoláním pedagog a vždy mne zajímaly „alternativní přístupy ve školství“. Měl jsem možnost pracovat s prvky jenské a waldorfské pedagogiky a vždy jsem měl pocit, že edukace by měla být spjata více s prvky her, praxí, interakcí, zážitků … od okamžiku, kdy jsem se octnul v oblasti HR poradenství a andragogiky, věděl jsem, že musím vyzkoušet tuto cestu. Přes osvědčenou metodiku společností Dynargie a Krauthammer, pro které jsem měl možnost pracovat, jsem dospěl k mému vlastnímu přístupu, jenž je založen na vysoce interaktivním přístupu k účastníkům mých tréninků. Protože dominantním tématem mých projektů je „komunikace / při vedení lidí, týmové spolupráci, v obchodu, projektech … tak chci zásady efektivní komunikace připomenout i ve školách. Pokud chci dosáhnout nějakého cíle, splnit si sen, měl bych umět komunikovat, prosazovat se, mít zdravou sebedůvěru a zároveň schopnost rozpoznat situace, kdy je výhrou mlčení … to je důvod, proč chci sdílet své zkušenosti jak trenéra komunikace, manažera HR, otce dospělých synů a čerstvého dědečka … všechny tyto role mohou být zajímavé.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Odvahu !! Jedině odvaha je vlastnost, která nám přinese poznání i v okamžicích prohry znovu vstát, podívat se zpět s možností odhalit příčiny a jít opět dopředu za finálním úspěchem.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Obchodní akademie, Kutnohorská 41, Kolín

8. 2. 2022 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jaroslav Salva
2. řečník: Martin Rejhon

Psychologii jakou pánové používali, věděli přesně jak nás zaujmout, neuhýbali pohledem, snažili se u nás vyvolat aktivitu otázkami, zaujalo mě jak je to vlastně jednoduché a kolik toho dokáže obyčejný člověk.
Zaujalo mě vesměs všechno a většina věcí pro mě byla novinkou.
Knížka.
Životopisy, 4 dovednosti.
Spousty nových informací o osobním rozvoji a dráze podnikání.
Dozvěděl jsem se o čtyřech nových vlastnostech, který máme každý, ale nevěděli jsme o nich.
4 hlavní body, kterými se řídí malé děti a dokáží se díky tomu rozvíjet a učit se nové věci.
Nebát se jít do něčeho nového, povídání o životě řečníků, svět funguje úplně jinak.
Pohled na podnikání.
Že 4 základní dovednosti, které potřebujeme k úspěchu, jsou vlastně dovednosti malých dětí, ale zaujalo mě téměř všechno a celý seminář byl zajímavý.
Zaujalo mě, že k úspěchu stačí jen 4 podmínky.
Že mám být vytrvalý a mít odvahu.
Zaujala mě oddanost a síla projevu obou řečníků. Určitě mi to dalo velkou motivaci do života teď to je spíše ve sportu, nebo učení ve škole, ale věřím ze tyto rady uplatním za několik let až se budu ptát sama sebe co chci vlastně v životě dělat?
Nejvíce mě zaujalo jaký nový pohled na svět nám přednášející ukázali a jaké nám daly rady a typy ke snadnějšímu životu. Určitě jsem si z toho spoustu věcí odnesla.
Nový pohled na budoucnost, knižní typy, být vytrvalý v tom, co dělám.
Zaujalo mě, že každý může podnikat a dosáhnout svých cílů.
Že není život tak „záporný“.
Obecný pohled lidí na dnešní svět.
Jde toho mnoho dokázat, když si za svým cílem budeme stát.
Zaujaly mě otázky z knížky, fakta a mluva.
Některé věci jsem už věděla, ale je dobré si je znovu připomenout a přidat k nim něco nového.
Že musím víc pracovat na sobě a všechno jde, když se chce.
Životopis dvou lidí, když si jde člověk za tím, tak to může zvládnout.
Všechno jde a když na sobě budeme makat, tak dokážeme vše. Líbilo se mi, že nám kantoři dávali rady z jejich osobních životů. Mluvili s námi velmi otevřeně.
Mám si jít za svým cílem.
Přístup vlastně k životu, práci. Jak si vyplnit své cíle, sny.
Že v životě je hlavní objevovat nové věci a dovednosti.
Jak to funguje ve světě, že ten svět máme zkreslený a také můžeme dosáhnout čehokoliv, když se budeme držet těch čtyř bodů.
Přístup k životu.

« První 1 2 3 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků