Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Michal Novák

= v programu od: 1. 3. 2014

= oslovených studentů: 1 314

= absolvovaných seminářů: 27

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Dát si dobrý záměr, být trpělivý v jeho dosažení a nejednat nikdy impulsivně a zbrkle.

Vaše manažerské zásady?


Každý zaměstnanec ve firmě musí být minimálně tak spokojený a šťastný jako majitel. Vždy říkat absolutní pravdu. Nevytvářet si domněnky ani následné předsudky.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Protože chci mezi mladé lidi šířit naději, že podnikat může téměř kdokoliv a to mnohem snadněji, než si mnoho z nich myslí. Sám bych byl nyní pravděpodobně mnohem dál, kdybych na střední absolvoval takovou přednášku.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Naslouchat lidem kolem sebe. Snažit se trávit co nejvíc času v blízkosti těch úspěšných a inspirativních a naopak vyhýbat se neúspěšným a negativně smýšlejícím. Hodně se vzdělávat a číst. Pracovat na svých limitech a to zejména těch psychických. Nikdy neopustit ty činnosti, při kterých zapomínají na čas.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

VOŠ a SPŠ dopravní, Masná 18, Praha 1

4. 3. 2020 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Michal Beránek
2. řečník: Michal Novák

Jedna z nejlepších přednášek na této škole. Pozornost na takové úrovni tu od naší třídy ještě nikdo neměl. Pro mě velmi přínosné k rozhodování o mém podnikání či převzetí rodinného.
Zaujal mě příběh začínání vašeho podnikání. A dostal jsem od vás podporu se nebát začít podnikat a nevzdat se. A že na začátku nejde o veliké zisky.
Seminář mi přišel velice zajímavý, čekal jsem, že to bude nezajímavé a nezáživné, ovšem opak byl pravdou. Zaujala mě nejvíce výřečnost a vystupování pana Nováka a jeho příběh o mladých lidech co nějak začali podnikat.
Jelikož doteď nevím, co v životě dělat a vždycky jsem chtěl podnikat (otevřít si čajovnu), tak mi tahle přednáška hodně dala. Určitě mi to pomohlo z pohledu někoho, kdo se v tom vyzná a rozumí tomu.
Rád jsem se dozvěděl něco od chlapů, kteří evidentně velmi dobře vědí, o čem mluví. V budoucnu klidně popřemýšlím o podnikání.
Seminář hodnotím kladně. Pomohl mi k vytvoření vlastních nápadů.
Podle toho jak řečníci mluvili o podnikání, to znělo celkem lehce. Nyní mě více zajímá podnikání, nyní již přemýšlím, že začnu podnikat. Děkuji řečníkům za jejich čas a skvělou přednášku.
Seminář se mi líbil. Dodal mi motivaci rozjet své vlastní malé podnikání v oblasti bavení lidí. Odnesl jsem si také zajímavé poznatky z podnikání v hudbě, které se také věnuji dlouho.
Zaujaly mě příběhy ostatních lidí, co začínali s podnikáním. Líbila se mi energie 2. řečníka, protože byl vtipný a mluvil o zajímavých věcech. 1. řečník mi přišel, že mluví nezaujatě a nudně.
Líbilo se mi, že přednáška byla v duchu předání vlastních zkušeností a osobních názorů. Většinou to tak, totiž nebývá a řečníci mluví obecně jak z učebnice marketingu. Za to dávám velké plus. Hodnotím tedy pozitivně.
Zaujalo mě, jak ve výsledku je jednoduché podnikat a že stačí pouze nápad a troška iniciativy. Líbilo se mi, že přednáška byla dána z vlastních zkušeností a byli jste ochotní zodpovědět dotazy a poradit.
Můžu podnikat v podstatě v tom, co mě baví. Myšlenka je důležitá, nezáleží pouze na čase a kapitálu.
Podnikání není o čase ani o penězích, které do toho vložíte, ale o píli a energii, jež jste schopni investovat.
Seminář mne motivoval v tom, že můžu být úspěšný v něčem, co už někdo dělá a přemýšlím po semináři o tom, udělat něco svého. Seminář byl velice zajímavý celkově.
Zaujalo mě to, že při podnikání nepotřebuji mít v podstatě ani maturitu a pro podnikání mi stačí vášeň a chuť na tom pracovat.
Seminář byl velice zajímavý. Přišlo mi dobré, že řečníci se dost otevřeli (jako i do svého soukromí). Ale já nemám zájem podnikat a už teď vím, že by mě to nebavilo.
Zaujalo mě, jak jsou řečníci otevření a přijde mi, že mluví upřímně. Dozvěděl jsem se, že i z normálního skejťáka se dá udělat úspěšný podnikatel.
Zajímavá přednáška s výbornými řečníky.
Oba dva řečníci byli super. Je zajímavé slyšet něco z opravdového života přímo od úspěšných podnikatelů. Velmi si toho vážím, že to dělají zadarmo a ve svém volném čase.
Nic zas tak nového jsem se nedozvěděl ohledně podnikání. Jenom jsem se dozvěděl o vašem příběhu a o Harry Potterovi, ale seminář mi přijde naučný pro lidi, co tak nějak nic neví, bylo to celkem i uvolněné, takže už to má plus.
Názor mám velmi kladný. O podnikání jsem se zajímal, již před seminářem, tudíž jsem se nic moc nového nedozvěděl (není to výtka, jen jsem příliš informován).
Fajn, zajímavá motivace. Fajn se to poslouchalo. 🙂
Seminář byl určitě užitečný, ale v současné době nemám zájem podnikat. Takže to nebylo přímo pro mě, ale ocenil bych mluvení o zkušenostech z podnikání.
Škoda, že jsme se nedostali důkladněji k tématu: „Problémy podnikání v ČR.“
Životní příběhy (start podnikání). Rozsah vašich nápadů (to, kam jste to dotáhli).
Otevřenost.
Původně jsem byla skeptická k tomuhle tématu, když to vůbec nesouvisí s mým oborem. Ale mile mě to překvapilo a hodně bavilo. Celá přednáška byla zpracována hezky, vtipně a zábavně. Určitě mi to v hlavě teď zanechá myšlenku o podnikání a o nápadu. 😀
Podle mého názoru byla přednáška poutavá a mě osobně přinesla inspiraci a množství poznatků, které bych rád případně využil.
Změna pohledu na podnikání.
Zaujaly mne životní osudy a příběhy řečníků.
Zaujaly mě příběhy o začátku podnikání obou řečníků. Přednáška byla zajímavě zpracovaná a všechny otevřené otázky od řečníků mě oslovily a myslím, že bych klidně mohl podnikat v tom, co mě baví.
Bylo to dobré, ukázalo se o čem podnikání ve skutečnosti je.
Bylo to zajímavé a poutavé.
Předtím jsem si myslel, že podnikat nedokážu, ale dalo mi to to, že bych mohl.
Já sám pracuji na živnosťák a poslední dobou cítím trošku vyhoření a moc nevím co dál. A tato přednáška mě docela inspirovala, abych něco změnil nebo dělal jinak.
Seminář mě velice zaujal, byl jsem rád, že jsem se mohl dozvědět něco nového. Také to zlepšilo můj pohled na podnikání. Dokázal jsem se zamyslet nad tím, v čem bych chtěl/mohl v budoucnosti podnikat, nebo to aspoň zkusit.
Seminář cením, byl přínosný, hezký přístup přizpůsobený prostředí. Je to dobrá pomoc pro sebevědomí na začátek podnikání.
Velice se mi líbilo zakomponování určitých a zajímavých příkladů, na které jste během těchto seminářů narazili.
Seminář se mi líbil, začal jsem kvůli tomuto semináři i více přemýšlet o podnikání, o kterém jsem si dříve myslel, že je to nereálné. Oba přednášející dojem ze semináře jen zlepšili, moc se mi líbil.

« První 1 2 3 4

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků