Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Michal Ondra

= v programu od: 1. 2. 2017

= oslovených studentů: 1 118

= absolvovaných seminářů: 25

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Tvrdá práce a tým lidí, na které se mohu spolehnout, pro které jejich zaměstnání není jen práce, ale něco víc.

Vaše manažerské zásady?

Vždy se ke všem chovej tak, jak bys chtěl, aby se k Tobě chovali ostatní.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Beru to jako jednu z možností, jak vracet zpět společnosti.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Každý člověk je svým způsobem úspěšný, jen je otázka, zda jeho životní cíl byl dostatečný, aby to považovali za úspěch i ostatní. Pokud chce být člověk úspěšný v podnikání, musí se řídit dvěma citáty:
1) “Poctivost, pokora a píle”. Tomáš Baťa
2) “Tvořte jako bůh. Přikazujte jako král. Pracujte jako otrok.” Constantine Brancusi

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Sklářská 603/8, Valašské Meziříčí

5. 12. 2019 12:30
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Michal Ondra
2. řečník: Petr Zelík

Velmi užitečné bylo, že jsme si vyslechli dva různé příběhy. Dozvěděli jsme se užitečné rady. „Že důležitá je píle a štěstí.“
Seminář mi přišel přínosný. Dozvěděla jsem se určitě nové věci o podnikání, začátcích, neúspěších, kterými si musí každý projít. Určitě mě zaujal příběh obou řečníků. Každý si prošel jinou cestou k úspěchu a určitě jsem se dozvěděla plno nových věcí.
Seminář se mi líbil. Dozvěděla jsem se plno nových informací o podnikání.
Líbilo se mi, jak nám popsali svoji životní cestu, jak došli k podnikání. Pozitivní přístup.
Nejvíce mě zaujal druhý řečník, díky tomu, že mám blízký vztah k sypanému čaji a byl to zajímavý příběh.
Seminář se mi líbil. Nejvíc mě zaujaly životní příběhy a okolnosti, které řečníkům napomohly v podnikání.
Přednáška o podnikání se mi líbila, ale jelikož studuji uměleckou školu, nebyla pro mě nějak přínosná. Spíše by měla být přednášena pro obchodní akademie, apod. „A i když několik projektů selže, nevzdávat to a jít si prostě za svým.“
Oba přednášející hodnotím kladně. Bylo zajímavé poznat svět lidí, ve kterém vůbec nejsem patřičnou osobou. Ale pro lidi, kteří uvažují mít podnikání. Je to velmi prospěšné.
Seminář byl fajn, ale nelíbí se mi přístup k lidem na plantáži. Pracovat za 1 dolar je trapné, pokud má firma roční obrat 230 000 000 Kč. I když vše mají údajně placené 1 dolar je MÁLO!!! Kdyby nebylo těch lidí žádná firma by nebyla.
Souhlasím s tím, co bylo řečeno, že každý začínal od 0 a ne vše jde podle plánu, avšak i přes nějaké překážky stojí za to pracovat na něčem, čeho chceme docílit.
Věřím, že pro lidi, co by chtěli podnikat, je to podle mě dobrá inspirace. A i když já nechci podnikat, můžu říct, že si vezmu inspiraci do života. Myslím, že celkově se přednáška hodila.
Podnikání není nic pro mě. Je fajn mít hodně peněz, život bez rodiny či vážnějších závazků. Pravidlo to sice není, ale něco na tom bude.
zaujalo mě jejich nadšení, úsilí, „celý“ život obětovat podnikání. Já osobně se chci nejvíce vyhnout podnikání, protože mám jiné priority. Ale velmi se mi to líbilo.
Seminář se mi velmi líbil, nejdřív jsem si myslela, že pro mě nebude užitečný, protože zatím zrovna nemám v plánu podnikat, ale oba příběhy (zejména pak firmy Oxalis) mě inspirovaly a přinesly mi nový rozhled a inspiraci.
Seminář mi přišel důležitý, zaujalo mě jak pán z Oxalisu říkal, že šel za tím, co ho bavilo (snem), protože většina lidí tvrdí, že to nejde.
Já osobně podnikat neplánuji, přesto mi přednáška přišla velmi zajímavá. Kdyby někdo z mých kamarádů podnikat chtěl, určitě by mu tahle přednáška pomohla. Podle mě byla zdlouhavá a moc jsem nevnímala, ale líbila se mi představa cestování a plánování poboček a přišlo mi fascinující, jak rychle se podnik dostane do mínusu, když nemá zodpovědné vedení. 2. přednášející mě zaujal víc, hlavně díky tomu, že nepotřeboval zbytečně dlouhou PC prezentaci a mluvil z hlavy.
Přednáška byla spíše životopisného charakteru, z tohoto důvodu jsem se nedozvěděl skoro nic nového.
Nic moc mě nezaujalo. První řečník mi přišel jako člověk, co ho nezajímají ostatní, ale jenom ho zajímal vlastní prospěch.
Bylo to kruté.
Krásné životní příběhy, skvělé popostrčení vpřed.
Podnikání je složitější než se zdá.
Zaujalo mne: jak je dlouhá cesta k podnikání, ale to úsilí za tím krásné. Je fascinující ten vývoj obou pánů v podnikání. 🙂
Velmi zajímavá přednáška, byly zmíněny věci, jenž člověk doopravdy využije v životě.
Seminář se mi moc líbil, hlavně životní cesta pana Zelíka i skrz tehdejší režim. Tento seminář mě motivoval a určitě obohatil.
Seminář byl zajímavý, zaujaly mě příběhy těchto dvou osobností!
Seminář byl zajímavý, zaujaly mě příběhy obou osobností.
Zajímavé.
Tento seminář byl velmi zajímavý, ale jelikož nejsem typ člověka, který by podnikal, tak tyhle informace bohužel nejsem schopna uplatnit.
Bylo to zajímavé a líbilo se mi to. Takových přednášek by mohlo být víc. 🙂
To, že budoucnost má smysl a rozhodně podpořím svého přítele v jeho úžasném snu. Spolu to zvládneme! Michal Ondra je milý a vtipný člověk!
Vlastně jsem nic nevěděla, tudíž bylo pro mě všechno nové. Přednáška se mi líbila.
Téma mi přišlo zajímavé, ale možná bych chtěla více slyšet o tom, jak začít podnikat a vědět, jak na to.

« První 1 9 10 11

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků