Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Michal Ptáček

= v programu od: 18. 5. 2021

= oslovených studentů: 0

= absolvovaných seminářů: 0

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Alespoň prozatím se nepovažuju za nějak úspěšného, ale hodně si zakládám na absolutním no-ego přístupu, empatičnosti, otevřenosti a důvěře lidem, se kterými pracuji. Například micromanagement a nedostatek důvěry ke kolegům považuju za jednu z největších brzd a stále se to učím i sám na sobě.

Vaše manažerské zásady?


Částečně jsem naznačil v předchozí odpovědi, ale základem je otevřenost a absolutně nulové ego. Za den udělám desítky rozhodnutí a je jasné, že ne všechny jsou správné. Pokud to zjistím, nebo mě na ně někdo upozorní, snažím se situaci hned řešit a připustit chybu. To nejhorší, co člověk, který řídí tým podle mě může udělat, je z důvodu image tuto situaci nikdy nepřipustit a držet si masku bezchybného. Lidé k němu pak těžko mohou vzhlížet a jít za ním.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Když jsem studoval střední školu, podobných aktivit mnoho nebylo a vím, že nejen mě možnost vyslechnout si zkušenější lidi z praxe chyběla. Proto jsem rád, že se nyní podobné aktivity dějí a školy se v tomto směru více otevírají. Zároveň mě baví pomáhat, mladé lidi motivovat a třeba i částečně ovlivnit v jejich dalším směřování.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Nečekat, že se výsledky dostaví za den. Ačkoliv v médiích často čteme zázračné příběhy o úspěchu, který se někomu podařil za noc, v 99% případů je to jen důsledek předchozí, několika roční snahy. Já jsem první podnikatelské pokusy na počítači začal ve svých 13 letech ještě na živnostňák rodičů a teprve až poslední 2 roky cítím, že začínám sklízet ovoce. I proto za mě platí, čím dříve začnete, tím lépe.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků