Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Michal Voráč

= v programu od: 15. 4. 2021

= oslovených studentů: 200

= absolvovaných seminářů: 5

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Předně, úspěch je subjektivní záležitost. Pro mě znamená, že můžu dělat věci, které věřím, že jsou správné a nejsou ztrátou životního času. Protože jestli je něco na tomto světě opravdu vzácné, je to čas. A moje tajemství? Nebrat věci příliš vážně, nehledat zkratky, žít s pokorou a zdravým sebevědomím.

Vaše manažerské zásady?


Nikdy nezanevřít na lidské vztahy. Vytvářejte pro ostatní prostředí, ve kterém sami chcete pracovat, žít a růst. Buďte inspirací i podporou. Buďte důslední, ale vlídní. Nikdy nepřestaňte vysvětlovat big picture.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


V podnikání vidím odvahu převzít odpovědnost za osud svůj i světa kolem sebe. Podnikání nás učí, abychom si vždy zachovávali odstup a neustále se učili, jak věci kolem nás fungují. Myslím, že z nás dělá lepší lidi a lepší společnost. Vždy jsem si říkal, že kdybych nepodnikal, tak bych učil. No a Můžeš podnikat mi dává příležitost tato témata hezky spojit.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Abyste nehledali krátkodobý úspěch. Abyste nikdy neslevili ze svých morálních hodnot, protože k podnikání morálka a etika nerozlučně patří, nebo by měla. Abyste si vždycky zachovali pokoru k ostatním lidem. Abyste nezapomněli, že qui patitur vincit – kdo vydrží, vyhraje.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední průmyslová škola elektrotechnická, Ječná 30, Praha 2

28. 2. 2022 12:10
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Daniel Kindl
2. řečník: Michal Voráč

Všechno.
Řízení firmy, vize pro založení firmy, styl podnikání.
Celkově to bylo zajímavé.
Nic mě nijak nezaujalo, i přesto přednáška byla dobrá.
Většinu věci jsem věděl, bylo to takové opakování.
Prezentace obou pánů mě zaujala.
Asi nejvíce životní příběhy řečníku a taky informace o tom jak to v IT firmách funguje.
Příběhy mi přišly velmi zajímavé.
Zaujal mě obecně příběh podnikatelů, také ten fakt, že nikdo to v životě nemá jednoduché. Dozvěděl jsem se nějaké nové informace, to určitě. Obecně mě, ale mrzí, že ty necelé dvě hodiny jsou opravdu krátké na tohle velmi obsáhlé téma, které mě velmi zajímá. Za mě by bylo užitečných alespoň 5 hodin, ale to už se samozřejmě dostáváme úplně jinam.
Rozšířené obzory a předané zkušenosti.
Dozvěděl jsem se jak to vlastně dnes chodí a funguje i z pohledu člověka co firmu zakládá a má poté na starost. Zatím mi přišlo, že jsme to vždy viděli z toho zaměstnaneckého hlediska. Dělat něco takového chce opravdu koule a není to pro každého, ale když člověk vydrží, tak má v životě vyhráno.

« První 1 2 3 4 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků