Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Mirka Čejková

= v programu od: 5. 3. 2019

= oslovených studentů: 160

= absolvovaných seminářů: 3

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Dělám to, co miluju a řídím si svůj život sama. Poučila jsem se z chyb a vím, že věci mi vycházejí, i když to tak v určité chvíli zrovna nevypadá. Získala jsem svobodu, vnitřní klid a radost ze života a to považuju za úspěch.

Vaše manažerské zásady?

Jednat na rovinu, mít zájem o lidi, o jejich potřeby a být příkladem v tom, co vyžaduju.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Žijeme ve společnosti, která spíš zdůrazňuje jistoty, vyhovuje jí průměrnost a straší neúspěchem, než aby podporovala odvahu následovat svou vizi a být jiný. Když chce mladý člověk jít vlastní cestou, najde se často někdo, kdo ho zbrzdí. A tak si myslím, že je důležité mluvit právě o jiných možnostech, sdílet příběhy, vyměňovat si zkušenosti.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Najít, co mě naplňuje, mít odvahu s tím začít, i když to ostatním nepřipadá rozumné, nést odpovědnost za svá rozhodnutí, vytrvat, věřit si. A taky je důležité ptát se a hledat odpovědi, umět si říct o podporu, cestovat, inspirovat se úspěchy ostatních a nevzdávat se:-)

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Litoměřická 726, Praha 9 - Prosek

13. 12. 2019 08:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Antonín Kokeš
2. řečník: Mirka Čejková

Seminář mě moc bavil, vzhledem k tomu, že bychom s kamarádkou chtěly začít podnikat, dostaly jsme spoustu užitečných tipů a rad. Dost nás seminář nakopnul a donutil přemýšlet o možnostech, jak vůbec s podnikáním začít.
Seminář byl zajímavý a poučný. Paní Čejková byla skvělá, člověk má pak pocit, že zvládne vše, co si vymyslí. Myslím, že by si takový seminář měl poslechnout každý.
Velmi se mi líbil projev paní Čejkové. Myslím, že její příspěvky mohou začínajícím podnikatelům doopravdy pomoci.
Seminář mě velmi zaujal. Řečníci mluvili zřetelně, vtipně. Jsem velmi nadšený, že seminář nebyl nudný. Dozvěděl jsem se, jaké situace mě mohou potkat při podnikání.
Seminář byl dobrý. Celou dobu jsem dával pozor a nenudil jsem se. Přednášející byli sympatičtí a výklad byl zajímavý i poučný.
Seminář mi přišel velmi zajímavý a naučný. Nejvíce mě zaujaly příběhy obou řečníků, jejich propady a úspěchy. Dozvěděla jsem se, že Antonínovo pekařství a Albi patří jednomu muži.
Líbilo se mi, že oba řečníci vyprávěli své příběhy a každý byl úplně jiný a z každého se daly získat jiné poznatky. Nevěděla jsem, že za Albi a Antonínovým pekařstvím stojí jeden člověk a to, že podniká ve dvou jiných oblastech je inspirující.
Zaujal mě způsob přednášení podnikatelů. Mluvili o zajímavých věcech, které se dobře poslouchaly. Líbilo se mi, že mluvili o svých zkušenostech, neúspěších i o tom, co se jim povedlo. Dokázali odpovědět na otázky a říci, co podnikání obnáší. Zaujalo mě, že to nebrali příliš formálně a mluvili o svých pocitech a osobních vzpomínkách.
Zaujala mě kreativita přednášejících (nápady). Seminář byl asi jeden z nejlepších, kterých jsem se ve škole účastnila a mám díky němu nové nápady. Zaujaly mě příběhy podnikatelů a jejich cesty k úspěchu.
Zaujal mě velice příběh pana Antonína Kokeše, jak dokázal to, co dokázal. Bohužel, ne každý má v sobě takového ducha, umět rozvíjet své nápady a docílit svého cíle. Mirka Čejková mi otevřela oči, že ne vždy je naše cesta bezproblémová a vždy se objeví nepříjemné problémy. Líbilo se mi, jak nám byli schopni odpovědět na otázky.
Ze začátku mě trochu zarazilo, že z vás šla cítit nervozita. Chápu to, já jsem nervózní pořád, ale trochu mě to rozčilovalo. Celý seminář byl pro mě neuvěřitelně cenný, dozvěděla jsem se tolik informací, ještě pořád jsem všechno úplně nezpracovala. Už jen vaše příběhy byly plné rad a poučení, postřehů, které se jinak než zkušenostmi nezjistí. Otevřelo mi to oči v tom, že když se nedostanu na tu vysokou, na kterou chci jít, tak se svět nezboří. Sen musím realizovat a ne jen přemýšlet. Seminář se mi líbil.
Myslím, že to bylo přínosné pro lidi, kteří by chtěli v budoucnu podnikat, což já úplně nejsem. I přesto byla přednáška zajímavá.
Přednáška byla na užitečné téma. Možná byla naše třída na toto téma věkově příliš malá.
Seminář hodnotím neutrálně, protože se nejedná o téma, které mě zajímá. Pokud bych měla k tématu blíže, asi by byl prospěšnější. Z objektivního hlediska nic špatně nebylo.
I přesto, že mě téma podnikání nezajímá a neplánuji se podnikáním v budoucnu živit, tak mi přišel seminář velice zajímavý a řekla bych, že pro někoho mohl být i velice užitečný.
Zaujaly mě osobní příběhy, upřímnost řečníků. Seminář byl jeden z nejužitečnějších, které jsem absolvovala.
Líbilo se mi, že nám řečníci vyprávěli svůj příběh a zahrnuli do toho mnoho poznatků. Bylo to velmi poučné, ale myslím si, že na podnikání bych já neměla žaludek.
Zaujala mě energie a nálada vypravování obou řečníků. Vypravování a vysvětlování bylo velmi chytlavé.
Bylo to velmi zajímavé, osobní zkušenosti předají mnoho užitečných informací, pan Antonín mi nebyl moc sympatický, ale řekl užitečné a zajímavé informace – proto 2, paní Mirka to vzala z lidštějšího pohledu – 1.
Líbilo se mi sdělení zkušeností, především od pana Kokeše. Jeho přístup se mi opravdu líbil.
Děkuji za nové znalosti. 🙂
Zajímavé informace a příběhy. Seminář byl velmi přínosný. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. 🙂
Zajímavé téma.
Bylo to ozvláštňující.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků