Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Ondřej Koudela

= v programu od: 23. 1. 2019

= oslovených studentů: 411

= absolvovaných seminářů: 11

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pojmenoval bych to asi „růstový mindset“. Je to takové nastavení mysli, kdy v každé situaci přemýšlíte o tom, co se na ní dá naučit, nebo co pozitivního si z ní můžete odnést. Růstový mindset je samozřejmě nejdůležitější v situacích, kdy se vám nedaří a všechno jde, jak se říká, „z tlustejch do tenkejch“. A taky je v takové chvíli nejtěžší ho uplatnit. Proto dělá PrPom kurzy první pomoci takovým způsobem, že v účastníkovi právě ten růstový mindset zkoušíme probudit.

Vaše manažerské zásady?

Důsledně hledám a vytvářím situace typu „win-win-win“. Tedy takové, kdy jsou na všech stranách vítězové. Věřím, že vztah mezi mnou, zaměstnancem a zákazníkem nutně musí být nastavený právě takhle – aby nakonec všechny tři strany (já, kolega, klient) vyšly z interakce jako vítězové, spokojení, obohacení. Podle mě je tohle jediný způsob, jak podnikat udržitelně.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Protože jsem se nadchl pro jeho cíl “vést studenty k podnikavosti”. Jsem dlouhodobě nešťastný ze stavu českého školství a vidím tu příležitost, jak přestat jen remcat, ale také přiložit ruku k dílu a udělat pro české studenty něco užitečného.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Soustřeďte se plně na to, abyste přesně poznali, co vás baví a v čem máte potenciál být skvělí. Při jaké práci/činnosti máte flow? Kdy prožíváte pocit hlubokého ponoření do práce a nadšení, které vydrží několik hodin v kuse? Tohle v sobě najděte, zkoumejte a jděte si za tím jako za svým cílem. Je to cesta, jak najít v životě práci, ve které budete šťastní (lhostejno, zda budete zaměstnaní, nebo budete podnikat). To je vlastně podnikavost v kostce. A to bych vám moc přál.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

SPŠ stavební, Českobratrská 386, Mělník, Českobratrská 386, Mělník

2. 6. 2022 14:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Michaela Karásková
2. řečník: Ondřej Koudela

Nový pohled na podnikání
Zaujaly mě příběhy řečníků.
Podnikatelský akceleráror
Příběh obou řečníků (jakou cestou se dostali k podnikání)
Příběhy obou přednášejících
Chtěl bych říct že ten borec byl frajer sám si něco vymyslel a šel vyloženě od Nuly a za to ho cením ale ta borka prakticky řekla že převzala po někom firmu
Že každý v dnešní době může podnikat, když má na to prostředky.
Jak je podnikani komplikovany
Jaké mají lidi v životě štěstí a jak poučují ostatní
Plán učení žáků/studentů na kurzech
Podnikání není tak jednoduché, jak to vypadá.
Vše
Nové informace
Získal jsem nové informace ohledně podnikání
Parádní to bylo!
Dobrý chill.
Dozvěděl jsem se, že si musím jít silně za svým cílem a nic nevzdávat, také jsem si uvědomil, že štěstí v životě je důležité.
Pribeh
Nikdy se nevzdávat, i když jsem na dně.
mám nový pohled na podnikání
Příběhy

1 2 3 8 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků