Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Pavel Komárek

= v programu od: 1. 11. 2012

= oslovených studentů: 7 048

= absolvovaných seminářů: 118

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pokora. Odvaha. Tvořivost.

Vaše manažerské zásady?

Věnovat se těm činnostem, kde je největší odezva a ostatní přenechat jiným. Delegovat, ale kontrolovat.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Chytré stačí lehce ťuknout a vědí. Změnit přístup a pohled na své možnosti může mladý člověk i během 90 minutové inspirace.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Učit se unést zodpovědnost, od malých úkolů k větším a nebát chyb a být připraven platit jejich cenu. Jsou nutnou daní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Lesní čtvrť 1364, Zlín

19. 12. 2019 09:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Pavel Komárek
2. řečník: Pavel Komárek

Líbilo se mi to, ale představoval jsem si to téma trochu jinak. Možná by se to dalo podat i jinak než pouze představením úspěšných projektů a firem.
Bylo nám sděleno, že nemáme investovat do oboru, který nekvete a je zaplněný, nejsou tam příležitosti, ale v příkladech podnikatelů byly firmy, které právě do takových oborů investovaly a uspěly.
Velmi pozitivní, mrzí mě, že zde nebylo (dle mého) dostatečně upozorněno na riziko. Velmi přínosná závěrečná debata.
Větší úvod do podnikání (co to vlastně je…)
2. část – řečník úplně mimo Vaši kategorii a z jiného světa – nic nám to nemohlo dát. 1. část – souhrn příběhů je fajn, ale nezdá se mi to zcela obohacující. Dotazy – mít v zásobě něco, násilné ptaní je k ničemu a pro všechny nepříjemné.
Jsem velmi rád, že jsem se dozvěděl o zajímavých nápadech a firmách v ČR, které jsem neznal a nevěděl jsem vůbec o jejich existenci.
Že to není, tak jednoduché jak se zdá. A diskutovat je důležité.
Mít více, být optimista, nebát se, být skromný a pokorný, učit se.
Tohle téma pro mě v tomto věku moc není, možná do budoucnosti se o tohle budu zajímat více.
Druhý řečník nás vyloženě nutil ptát se na otázky. Když už teda někoho donutil a dotyčný se na něco zeptal, řekl mu, že tahle otázka je „špatná“ nebo, že je otázka těžká. Bylo mi velmi nepříjemné, když na nás pán „tlačil“ a nutil nás, klást otázky. O podnikání přemýšlím, ale nic (zatím) o tom nevím. Nevím, jestli jsem vůbec pro podnikání vhodná, mohlo to být víc obecné, jak začít a ne jen příběhy, které nám možná ani nic nedají, nemotivují. Váš příběh je hezký, ale my spíš potřebujeme slyšet a vědět, jak máme začít podnikat. Váš příběh nás tolik nemotivuje. První řečník byl více otevřený, snažil se více komunikovat, byl příjemnější.
Prezentace známých faktů a odvoditelných vztahů (např. jak se prosadit na trhu, v čem být zainteresovaný, zda a jaké kontakty mít) zajímavou a motivující cestou. Do určité míry objasnění faktů ohledně podnikání. (např. statistiky)
Podnikání mi přijde špatné. Nejsem žádná Greta Thunberg, ale marketing se mi nelíbí a nezajímá mě. Chci se věnovat celkové spokojenosti lidí, díky vědě. Podnikání je spíše sobecké a na úkor druhých. 🙂
1. řečník byl vcelku fajn, jen se mě tohle téma příliš netýká, ale jen tak pro zajímavost to nebylo špatné. 2. řečník mi přišel mírně protivný, vadilo mi „nucení“ se ptát na nějaké otázky. Také jsem čekala spíše něco v tom smyslu, že to bude „jak podnikat“, ale to nevadí.

« První 1 2 3

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků