Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Petr Kovařík

= v programu od: 14. 1. 2020

= oslovených studentů: 20

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Věřím, že je to kombinace být schopný každý den plnit jak operativní, tak strategické úkoly, který si dávám. Je to jako chodit do posilovny, uvědomuji si, že úspěch nepřichází okamžitě a že je potřeba neustále revidovat svůj směr dle toho, zda je vhodný a zda ho doopravdy takto chci.

Vaše manažerské zásady?


Jednoduché, dáváme svobodu v maximální možné míře. Lidé můžou pracovat odkudkoli, ale je pro nás důležité, abychom viděli snahu a také výsledky. Jako leader lidi informuji o tom, jaký je náš směr a hledám jejich nejlepší uplatnění v rámci toho, aby obohatili celek. V tomto se stále učím. Když najdeme kandidáta, který nevyužije jeho šanci, tak s námi nemůže dlouhodobě být.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Věřím, že podnikat znamená ne jenom obohacovat sebe samé, ale také společnost. Čím více lidí si toho bude vědomo, tím můžeme mít zítra lepší svět. Tím méně bude ignorantů, protože úspěšný podnikatel ví, že je míček vždy na jeho straně a pokud za to nepřijme zodpovědnost, nemůže být dlouhodobě úspěšný.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Být sám sebou, ale také doopravdy makat. Není asi úplně platné pravidlo, že bez práce nejsou koláče, ale věřím, že bez práce nejsou nadstandardní či lovebrand koláče.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

NEWTON COLLEGE, 5. května 1640/65, Praha 4-Nusle

14. 4. 2021 17:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Petr Kovařík
2. řečník: Petr Kovařík

Odnáším si pojem „advokát značky“, o kterém jsem asi slyšel poprvé.
Pan Kovařík je dobrý řečník a velmi sympatický člověk se sympatickým přístupem k životu i podnikání. Zaujalo mě např. to, kolik času práci věnuje a pak i nějaké zajímavosti o čokoládě jako takové (třeba to, že tmavší čokoláda neznamená nutně kvalitnější).
Super info o českém zákazníkovi, srovnání s cizími zeměmi.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků