Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Petr Schwank

= v programu od: 21. 9. 2020

= oslovených studentů: 0

= absolvovaných seminářů: 0

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Neřekl bych, že jsem nějakého úspěchu dosáhl. Úspěch vidím snad jen v tom, že se mi podařilo přijít s projektem, o který lidé projevili zájem. Jinak je ale podnikání o neustálém budování a zlepšování stávajících věcí. Je to nekončící proces, a proto je v něm úspěch velmi relativní pojem. Pro někoho to může být, že mu firma vydělá na nové auto. Pro mě úspěch přijde ve chvíli, kdy se mi povede zásadně proměnit podcastový trh v České republice a nejen v ní. K tomu ale ještě vede dlouhá cesta. Je však potřeba si ji užívat, protože jinak do cíle nedojdete.

Vaše manažerské zásady?

Lidé, kteří se mnou pracují, se musí cítit „psychicky bezpečně“. Snažím se u nich vzbudit to, co jsem sám nikdy nedostal. Možnost svobodně projevit názor a nebát se říct přesně to, co si v dané chvíli myslí.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Rád bych mluvil o tom, co mně ve studentském věku nikdo neřekl. Nepodnikám desítky let, ale za to se neustále učím. A to, co mě podnikání naučilo, chci předat dál.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Když s něčím začnete, vydržte u toho. Nejvíc projektů padá na tom, že lidé nemají trpělivost překonat prvotní neúspěchy. Pokud myšlence věříte a máte dostatečně dobrou zpětnou vazbu, pokračujte. A nebojte se vydat vaši službu nebo produkt i tehdy, pokud ještě není úplně dokonalá. Jestli je něco dobré, určují vaši zákazníci, ne vy. Tohle zjištění vnímám jako velmi osvobozující pro moje podnikání.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků