Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Radka Martínková

= v programu od: 1. 6. 2016

= oslovených studentů: 740

= absolvovaných seminářů: 12

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Dělat smysluplnou práci nejlépe, jak dovedu. Pak vás totiž těší práce sama, nemusíte čekat na hodnocení kohokoli dalšího, jestli jste nebo nejste úspěšní.

Vaše manažerské zásady?

Být otevřená příležitostem, které se vyskytují všude kolem nás, a připravená pracovat na jejich využití. A dávat příležitosti dalším lidem. Nebát se vkročit do neznáma. Nebo spíš ten strach dokázat překonat. Stavět na důvěře a otevřenosti a dát na svou intuici.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Protože věřím tomu, že naše země potřebuje víc podnikatelů hodných toho jména. A že je potřeba ukázat mladým lidem, že ve skutečnosti je to s podnikáním jinak, než jak se může zdát z médií.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Začít. Protože v životě platí „Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby.“

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

SZaŠ Rajhrad, Masarykova 198, Rajhrad

27. 11. 2019 09:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Radka Martínková
2. řečník: Michaela Havlíková

Nejlepší byla praktická část + příklady z vašeho života.
Zajímavé, inspirující.
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí o podnikání, kterému jsem se dříve spíše vyhýbala a bála kvůli neúspěchu. Přednáška mě naklonila k pozitivnímu vztahu k podnikání.
Všechno.
Vše mne zaujalo.
Zábavné i poučné.
Zajímavé druhy podnikání, dobré argumenty, jak pro a proti podnikání, dobrý přehled, nové informace, nákop pro vlastní podnikání.
Příklady ze života.
Byla sranda, chutnali mi bonbóny.
Všechno první řečnice přehání. Nudnější projev mluvení. Druhá řečnice má živější, lepší výklad. 2. řečnice donesla bonbóny.
Přednášející nám řekly svůj příběh, jak přišly k podnikání, co je lepší udělat a co je výhodnější nedělat. Nejlepší byl konec.
Zapojení žáků se mi líbilo, zmínění i špatných zkušeností.
Dát možnost dětem na škole, se rozvíjet.
Nic zajímavého.
Je fajn slyšet zkušenosti – úspěchy i neúspěchy, že to není jen tak, jak by se mohlo zdát. Dobrá forma prezentace. Bylo to zábavné.
Seminář byl přínosný. Líbilo se mi, že řečnice se podělily i o svůj neúspěch v podnikání. Ukázaly oba pohledy na podnikání. Všechny informace byly předány srozumitelnou formou i pro ty, kteří o podnikání nemají takový přehled. Celkově mě to přimělo zamyslet se nad takovými možnostmi. Hra na konci byla opravdu geniální.
Vlastní zkušenost hrou.
Zaujala mne ta snaha, tvrdost a vlastnost se nevzdát. Díky Vašemu semináři jsem se vrátila k myšlence podnikat s bratrem v rodinném podniku!
Bylo to fakt dobrý.
Zajímavé, životní příběhy.
Že lze mít dobrý vztah s finančním úřadem.
Zaujal mě výklad o sladkostech. Seminář je super.
Řekla bych, že tento seminář byl prospěšný pro ty, kteří se bojí podnikat nebo podpořit ty, kteří přemýšlí o podnikání. Dozvěděla jsem se třeba, že kdybych chtěla v budoucnu podnikat, můžu se obrátit na lidi, kteří se tomuto věnují. A pomůžou zorganizovat dané podnikání.
Zjistila jsem, že vlastně každý může podnikat. Dle mě je dobré začít brzo, aby to mělo nějaký dopad.
Byla to super zkušenost.
Počty prvního řečníka. Že 2. řečník je lev a její manžel štír. Tipovala jsem blížence. Vše, co řekli bylo nové.
Dozvěděla jsem se, že každý může podnikat.
Bylo to OK.
Bylo to poučné a zajímavé.
Každý podnikatel má svůj vlastní důvod k podnikání. Nejlepším marketingem je zákazník. Vždy hledat důvod proč pokračovat s firmou. V Srbsku dělá 1/3 lidí na biografii.
Seminář se mi líbil. Dozvěděla jsem se, že od 18 let můžu podnikat, což jsem nevěděla. Také jsem se dozvěděla, že bych si při podepisování smlouvy o pronájmu ve velkoobchodě, měla pozvat svého právníka či, aby se mi nějaký právník na smlouvu podíval, posoudil ji a seznámil mě s ní. Podnikání je možné, ale nemá lehké začátky.
Úspěchy a pády. Líbilo se mi propracování k podnikání (jednotlivé příběhy).
Seminář byl veden odborně, ale zároveň kamarádsky, celkově byl nabitý osobními zkušenostmi a to je dobře, jelikož víte o čem mluvíte.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků