Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Šárka Pelikánová

= v programu od: 1. 11. 2017

= oslovených studentů: 484

= absolvovaných seminářů: 14

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Možná to, že nemám žádná tajemství. Kdokoliv se mnou spolupracuje, ví velmi dobře, že jednám narovinu. Zároveň všechny své aktivity vnímám z dlouhodobého hlediska, nevěřím a sama nepreferuji krátkodobé rychlé úspěchy bez dlouhodobého efektu pro všechny strany.

Vaše manažerské zásady?

Respektovat lidi, se kterými spolupracuji. Každý jsme unikátní, nikdo není lepší ani horší. Každý máme své skryté či odkryté talenty. A já se snažím dělat vše proto, abych je pomohla kolegům rozklíčovat a našla způsob jejich využití v týmu.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Sama jsem si prošla obdobím, kdy jsem si nevěřila, podnikání pro mě bylo něco příliš vzdáleného. Proto bych ráda podpořila studenty, kteří mají své sny, chtějí něco ve svém životě vytvořit a zorganizovat. Zároveň to vnímám jako výzvu a šanci posunout se sama dál, protože je mi jasné, že zpětná vazba od studentů bude velmi upřímná.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Základem je si uvědomit, co pro vás úspěch znamená. Zda to je vybudování firmy, založení rodiny a nebo například nalezení klidu v životě? Až to budete vědět, vaše silné přesvědčení a zdravé sebevědomí v sebe samé vás tam už zavede samo.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Anglo-německá obchodní akademie a.s., Bělohorská 182/171, Praha 6

25. 9. 2020 09:30
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Daniel Kindl
2. řečník: Šárka Pelikánová

Zaujalo mě, že i takhle úspěšní lidé šli zadarmo dělat přednášku dětem do SŠ. Dozvěděl jsem se, že nezáleží na tom z jakých poměru jsi, ale na tom jaký nápady máš a celkově na tvé osobě.
Jak to chodí obecně, jak jsou důležité zkušenosti z brigád, co očekávat od života.
Přednáška mi přišla motivační, dozvěděla jsem se, že i když spadnu na dno, pořád se můžu dostat zpátky na trať a bojovat. + jsem se dozvěděla o čem to podnikání je a na co se musí dávat pozor.

« První 1 2 3 4 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků