Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Svatopluk Runčík

= v programu od: 1. 9. 2017

= oslovených studentů: 476

= absolvovaných seminářů: 11

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Složitá otázka na kterou se těžko hledá odpověď. Co je úspěch a jaké je měřítko úspěchu? V zásadě je pro mne důležité radovat se právě z malých úspěchů, ve kterých jsou skryty malé krůčky k vysněným metám. Mojí zásadou je vždy úspěch sdílet s ostatními, zaměstnanci, rodinou, přáteli. Skutečně žádný tajný recept nemám, snad jen malé dopučení: buďte vždy sami sebou.

Vaše manažerské zásady?

Řídím se jednoduchou poučkou, že jen a pouze spokojený kolektiv dosáhne těch nejlepších výsledků. A jaký je můj recept? Problémy řešit a neutíkat před nimi, schopnost neurážet se a pokračovat vždy s úsměvem, trpělivost přemýšlet o radách zkušenějších, pochválit, poděkovat, odměnit. Jak nejlépe řídit firmu se nelze dočíst z knih, hlavním vodítkem jsou zkušenosti a největší učitelé jsou vlastní chyby z kterých je důležité se ponaučit.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Vidím sám sebe před 20 lety jak jsem jako průměrný student nevěděl a netušil jakým směrem se vydat. Dnes to už vidím zcela jinak, spousty životních etap bych změnil a tak vnímám příležitost nasměrovat či poradit k budoucímu rozhodování. Samozřejmě také předat příklady z praxe, které se v žádných školních příručkách student nedočte.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Určitě jít za svým snem a mít vytyčené cíle, kterých chce mladý člověk dosáhnout. Není nutné najít krátce po studiích své místo, postupným vývojem člověk poznává co ho baví a naplňuje. Neměl bych zapomenout zmínit, že polovinu svého života tráví člověk v zaměstnání, hledejte tak, aby vás práce a podnikání bavilo. Jedině tak můžete být úspěšní a šťastní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou, Smetanova 66, příspěvková organizace, Smetanova 66, Jablonec nad Nisou

2. 6. 2023 08:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Svatopluk Runčík
2. řečník: Jiří Bláha

Svět podnikání.
Zaujal mě příběh pana Bláhy.
Druhý pán měl stylové brýle.
Příběhy, jak se k podnikání dostali.
Jak začít podnikat.
zkušenosti z praxe, pohled na podnikání jiným způsobem
Přednáška byla zajímavá. Že tvrdá práce se vyplácí.
Docela mě zaujal ten život těch dvou pánů a celkově to bylo naučný a nějak mě to posunulo v mém myšlení.
Povídání o tom, jak podnikat od obou pánů bylo velice zajímavé.
jaký způsobem můžu podnikat, jak získat zákazníky a co je důležité

1 2 3 6 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků