Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Svatopluk Runčík

= v programu od: 1. 9. 2017

= oslovených studentů: 476

= absolvovaných seminářů: 11

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Složitá otázka na kterou se těžko hledá odpověď. Co je úspěch a jaké je měřítko úspěchu? V zásadě je pro mne důležité radovat se právě z malých úspěchů, ve kterých jsou skryty malé krůčky k vysněným metám. Mojí zásadou je vždy úspěch sdílet s ostatními, zaměstnanci, rodinou, přáteli. Skutečně žádný tajný recept nemám, snad jen malé dopučení: buďte vždy sami sebou.

Vaše manažerské zásady?

Řídím se jednoduchou poučkou, že jen a pouze spokojený kolektiv dosáhne těch nejlepších výsledků. A jaký je můj recept? Problémy řešit a neutíkat před nimi, schopnost neurážet se a pokračovat vždy s úsměvem, trpělivost přemýšlet o radách zkušenějších, pochválit, poděkovat, odměnit. Jak nejlépe řídit firmu se nelze dočíst z knih, hlavním vodítkem jsou zkušenosti a největší učitelé jsou vlastní chyby z kterých je důležité se ponaučit.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Vidím sám sebe před 20 lety jak jsem jako průměrný student nevěděl a netušil jakým směrem se vydat. Dnes to už vidím zcela jinak, spousty životních etap bych změnil a tak vnímám příležitost nasměrovat či poradit k budoucímu rozhodování. Samozřejmě také předat příklady z praxe, které se v žádných školních příručkách student nedočte.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Určitě jít za svým snem a mít vytyčené cíle, kterých chce mladý člověk dosáhnout. Není nutné najít krátce po studiích své místo, postupným vývojem člověk poznává co ho baví a naplňuje. Neměl bych zapomenout zmínit, že polovinu svého života tráví člověk v zaměstnání, hledejte tak, aby vás práce a podnikání bavilo. Jedině tak můžete být úspěšní a šťastní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Masarykova obchodní akademie, 17. listopadu 220, Jičín

28. 1. 2020 08:40
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Hana Váchová Kočková
2. řečník: Svatopluk Runčík

Moc se mi líbilo, že ač příběhy obou řečníků byly odlišné, v obou jsem se v určitých situacích byla schopna najít. Vzhledem k tomu, že podnikání do budoucna zvažuji, jsem ráda za každou osobní zkušenost. Překvapilo mě, že podnikatelé jsou mnohdy mnohem více vytížení, než zaměstnanci. Dozvěděla jsem se, že začít není zas tak těžké a že za zkoušku mi to rozhodně stojí.
Seminář mě velice zaujal, určitě to byl velký přínos nových názorů. Určitě bych si někdy ráda podnikání zkusila. Bylo to super!
Dozvěděl jsem se nové věci z podnikání. Seminář byl velmi zajímavý.
Mohlo to být delší.
Seminář mě zaujal a myslím, že to pomohlo několika lidem do budoucnosti. A je lepší to slyšet od lidí, kteří to mu rozumí a už jsou v tom zkušení. 🙂
Seminář mě zaujal. Bavilo mě poslouchat příběhy úspěšných lidí. Odnesla jsem si, že je nejlepší začít co nejdříve. 1. Hana Kočková – mě zaujala víc, asi tím co dělá. 2. Svatopluk Runčík – mě zaujal o něco míň, ale na druhou stranu si cením, že byl plně upřímný.
Vše.
Líbilo se mi, že jste mluvili z vlastních zkušeností.
Bylo to fajn. Dozvěděla jsem se nové věci.
Seminář se mi líbil. Dozvěděla jsem se mnoho věcí, které bych se ve škole asi nedozvěděla. Seminář mi pomohl k tomu, že může podnikat každý.
Seminář se mi velmi líbil. Byl zajímavý. Hodně mě inspiroval.
V semináři jsem se rozhodně dozvěděl, že začít podnikat není až zas takový problém. Trošku mě začala nahlodávat myšlenka, že bych s podnikáním také začal.
Zajímavé a přirozené.
Dozvěděl jsem se, jak je relativně snadné začít s podnikáním.
Seminář se mi moc líbil. Bylo fajn vyslechnout si příběhy podnikatelů. Určitě mě to v něčem inspirovalo.
Zaujaly mě příběhy slečny Kočkové a pana Runčíka. Při jejich přednášce jsem se rozhodla, že začnu přemýšlet o mé budoucnosti. Jejich přednáška se mi velice líbila.
Spokojenost.
Zaujalo mě, jak se pan Svatopluk dostal k podnikání.
Mohlo by to být více zábavné. Dozvěděla jsem se jakými způsoby se dostat k podnikání. Zaujaly mě příběhy řečníků, jak začínali s podnikáním.
Je to zajímavá zkušenost slyšet takové informace a přímo od podnikatelů a dozvědět se alespoň trochu jak to funguje. 🙂
Seminář se mi líbil, řečníci sdělili to, co asi většinu zajímalo (jejich začátky, jak se k tomu dostali). Zamlouvaly se mi jejich tipy, názor na určité věci.
Bylo to zajímavé a bavilo mě to.
Zaujalo mě podnikání Hany. Dozvěděl jsem se, že jde začít s podnikáním i bez kapitálu.
seminář byl inspirativní a podněcující. Moc se mi líbil.
Seminář se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se hodně nových informací. Dobré je, že podnikat můžeme kdykoliv a s čímkoliv pokud máme dobrý nápady a jsme originální.
Zaujalo mě, že Hana začala podnikat takhle sama na sebe v mladém věku.
Tento seminář se mi moc líbil. Myslím, že díky tomu semináři bych mohla začít přemýšlet, že bych začala do budoucna podnikat.
Zaujalo mě, že to bylo něco jiného než ostatní semináře.
Líbilo se mi, jak začínali podnikat a jak probíhala jejich cesta. A dozvěděl jsem se spoustu nových věcí.
Zaujaly mě oba příběhy. Dozvěděla jsem se, že se dá podnikat i v oboru doučování. Možná začnu přemýšlet o tom, že budu v budoucnu podnikat. Přednáška byla zajímavá a líbila se mi.
Seminář se mi líbil. Líbilo se mi, že to nebylo na prezentaci a říkali to jakoby z patra. Byli milí, zábavní.
Nejvíce mě zaujaly příběhy, že každý může podnikat.
Na semináři jsem se dozvěděl, že se dá podnikat v různých odvětvích. A moc se mi to líbilo. 🙂
Seminář byl zajímavý, dozvěděla jsem se zajímavé informace o podnikání. Do budoucna o podnikání budu určitě přemýšlet.
Bylo to dobré.
Jak se dostali k podnikání.
I když vůbec nevím, jestli bych chtěla podnikat a nemám žádný nápad, tak byl seminář zajímavý a poslouchat vaše začátky, cíle a postřehy se mi líbilo.
Zaujal mě seminář o doučování.
Líbilo se mi vyprávění o tom, jak jste se dostali k podnikání.
Líbilo se mi vyprávění o osobních zkušenostech, ať už kladných nebo záporných, o tom, jak jste se dostali k tomu, co vás naplňuje a baví. Určitě motivujete mnoho lidí.
Bylo to zajímavé.

« První 1 3 4 5 6 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků