Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Tomáš Baránek

= v programu od: 1. 11. 2016

= oslovených studentů: 303

= absolvovaných seminářů: 6

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Podnikání se zpočátku spíš nedaří, než daří, plány mnohdy nevycházejí; takže: nevzdat se.

Vaše manažerské zásady?

Dobrý společník. Dobří kolegové. Delegovat. Důvěřovat. Učit se z chyb.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Chtěl bych, aby nejmladší generace uměla zase o něco víc myslet nejen na sebe, ale přitom se o sebe o něco lépe uměla sama postarat.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Nemyslet jen na úspěch samotný, ale taky na to, co vaše činnost dobrého přinese světu. Zaměřit se na nabízení toho, co druzí nemají, a za co jsou přitom ochotni platit. Zpočátku kašlete na nějakou „vášeň“, ta se přidá, když budete bezkonkurenčně nejlepší v činnosti, k níž vás cesta zavede. Nevzdávat se, adaptovat se.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Online - více škol,

18. 5. 2020 13:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Libor Mertl
2. řečník: Tomáš Baránek

Určitě mě zaujaly jejich podnikatelské a životní příběhy. Taky mě zaujala statistika Česka v oblasti kulturní podpory ve srovnání se Švédskem. Páni mluvili poutavě, snažili se nás motivovat, nešlo jim o sebepropagaci.
Dozvěděla jsem se, že podnikání není tak složité, jak jsem si vždycky myslela a rozhodně mě teď víc zajímá.
Nemám asi konkrétní příklad, přednáška se mi celkově líbila.
Líbilo se mi, jak mluvili o svých začátcích v podnikání a že se nemáme ničeho bát. A hlavně to, že je v pořádku vystřídat i jiné povolání a pak se k tomu starému třeba zase vrátit.
Příběhy.
Prvotní vize podnikatelů.
Nejvíce mě asi zaujalo to, jak pan Baránek povídal o tom, že nápad nestačí a že je to 1% úspěchu atd…
Věci ohledně startupu.
Nejvíce mě zaujaly vlastní zkušenosti z podnikání řečníků a velmi se mi líbilo, že popisovali nejen výhody, ale také nás seznámili s nepříjemnými okolnostmi, které mohou nastat. Já sama se příliš neangažuji v tomto tématu, tím pádem jsem před přednáškou nevěděla téměř,, nic“, ale obsah online konference a podání se mi zamlouval a vůbec si nemyslím, že to byla ztráta času. Naopak jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu přínosných informací, které budu moci v budoucnu využít.
Na podnikání člověk ne vždy potřebuje hodně peněz.
Zaujalo mě jak druhý řečník říkal, že ho bavili počítače ale i čtení a že tuto dvojí dokázal spojit do jednoho. A teď se tím živí.
Já jsem si myslela, že to budou namachrovaní, nepříjemní a falešní lidé. Takhle mám podnikatele zafixované. Jsem ráda, že jsem byla příjemně překvapena. Pan Baránek si mě získal hned ze začátku. Líbilo se mi, jak vysvětloval, jak člověk musí tvrdě pracovat a nevzdávat to. Taky vyprávěl, že můžete být stoprocentně připravení na všechno a stejně se může něco pokazit. A třešnička na dortu byla zmínka o vášních a že i k těm se musíme dopracovat.
To, jak pan Mertl vyprávěl o tom, jak se jejich firma rozrostla až do dnešní podoby.
Zaujala mě celkově náplň semináře. Prvně jsem si říkala,že to asi nebude nic pro mě,ale řekla bych,že jsem se mýlila. Bylo to zajímavé, něco mi to dalo a určitě to byl dobře využitý čas. Oba řečníci mluvili srozumitelně, chápala jsem,co říkají a navíc měli skvělý sympatický přístup.
A nejvíce zajímavou informací pro mě byla ta o studentech gymnázia a kondomech v Africe.
Zajímavý byl fakt, že země, ve kterých se nejlépe podniká jsou zároveň země, kde jsou lidé nejšťastnější.
Jednoznačně skromný přístup přednášejících k jejich práci a jejich úspěchu.
Zjistila jsem, že v dnešní době je poměrně málo mladých lidi, kteří by se zajímali o podnikání. Dozvěděla jsem se, že je ohledně podnikání mnoho mýtů.
Zaujalo mě, že ve Švédsku by lidé podnikli mnohem radši než u nás.
V čem spočívá podnikání.
Rozšířila jsem si znalosti v oblasti podnikání a lépe ujasnila věci ohledně podnikání, kterým jsem dříve nerozuměla.
Že pouze 30% studentů co vystuduje nějaký obor pak v něm i pracuje.
Podnikání mě příliš nebere, ale dozvědět se o něm něco více, bylo skvělé. Řečníci měli výborný výstup, povídali srozumitelně a odpovídali velice dobře na otázky. Jelikož o podnikání moc nevím, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a docela mě překvapilo, že to není tak nudné, jak se mi vždy zdálo, když jsem o tom příliš nevěděla. Zaujalo mě, s jakým nadšením o tématu řečníci mluvili a přišlo mi, jako by nám opravdu něco předali. Místy mě to ale trošičku nudilo, když došlo na nějaké téma, co mě příliš nezaujalo, proto jsem strhla známku, jinak jsem byla velmi spokojena.
Vždycky jsem si myslela že k tomu, abych mohla začít podnikat jsou potřebné peníze. Nebo aspoň velká suma peněz. A teď už vím, že o peníze ani tak nejde.
Myslel jsem, že aby někdo začal podnikat, potřebuje hodně a zde jsem se dozvěděl, že to tak není.
Strašně se mi líbilo to, jakým stylem to přednášející pojali. Když jsem se dozvěděla, že budeme mít přednášku, tak sem si myslela, že to bude taková ta typická přednáška, kdy se budou říkat pojmy, kterým málokteří z nás rozumí. Myslím, že plno lidem tato přednáška zcela změnila i názor na to, že začít podnikat může skoro opravdu každý.
Různé možnosti jak začít podnikat.
Že na začátek podnikání už není potřeba vysokého kapitálu a že slovo, jak si to někdo koupí neznamená ,že to tak bude.
Podnikání.
To, jaká je reálná stránka podnikání, ne jen motivační klišé z internetu.
Jak je snadné začít s podnikáním.
Kulturní podpora podnikání u nás a jinde.

« První 1 2

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků