Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Tomáš Kocifaj

= v programu od: 17. 1. 2019

= oslovených studentů: 557

= absolvovaných seminářů: 14

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Protože věřím v to, co dělám.

Vaše manažerské zásady?

Vždy věř v to, co děláš, měj důvod to dělat, chápej ostatní kolem sebe, nesnaž se bojovat sám.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Věřím, že podnikání má špatnou nálepku. Chtěl bych ukázat, že podnikání není jenom o vydělávání peněz, ale že zisk by měl být přirozený vedlejší efekt.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud chcete podnikat, zapomeňte na profesi, která Vás baví. Podnikání je profese sama o sobě.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium J.V.Jirsíka, Fráni Šrámka 23, České Budějovice

22. 10. 2019 12:05
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Tomáš Kocifaj
2. řečník: Tomáš Kocifaj

Zaujala mě energie prvního řečníka a jeho schopnost zaujmout svou interpretací. U druhého řečníka mě zaujala vyrovnanost a rozvážnost předaného slova. Z informačního hlediska jsem se samozřejmě dozvěděl spoustu zajímavých a užitečných informací. Nejvíce užitečné byly asi informace, jak začít bez strachu.
Zajímavý seminář.
Seminář mě bavil, zaujal. Očekávání jsem měla trochu jiné. Čekala jsem nějaký obecný „návod“. Příběhy řečníků však byly mnohem zajímavější. Prvního pána jsem poslouchala radši i mě více zaujmul. Celý seminář hodnotím kladně, ale ne moc přínosně.
Zajímavé pohledy na život, určitě inspirativní osobnosti. Sdílím stejné názory ne však odhodlání.
Rady pro začátek podnikání. K podnikání jsem měla záporný vztah, po dnešním semináři jsem zjistila, že podnikání nemusí být vždy tak rizikové. Seminář bych ohodnotila kladně, i když jsem očekávala návod na to jak podnikat.
Seminář mi přišel přínosný. Jsem ráda, že vím, že každý nějak začínal a nemusím se tedy stresovat z možného počátečního neúspěchu.
seminář byl přínosný, většina věcí, co jsem se dozvěděla, byla pro mě nová. O podnikání se nezajímám, ale i tak mě bavil a informace byly srozumitelně podané.
O podnikání se nezajímám a vůbec netuším. Takže nové je všechno. Ale už si nepamatuji co.
Seminář se mi líbil, byl pro mne velice zajímavý. Dozvěděla jsem se plno nových věcí. A také to, jak to ve světě podnikání chodí.
První řečník měl velmi hezký výklad a mluvil hodně ze zkušeností. Druhý mluvil méně zajímavě a monotónně. Celý seminář se mi ovšem líbil a bylo skvělé, slyšet to, co se jinak nedozvíme. Také oceňuji uvolněnou atmosféru, která tomu dodávala jiný pohled na věc a určitě lepší přístup k nám studentům.
První řečník byl skvělý. Mluvil jasně a srozumitelně, seminář měl dobrou atmosféru. Věci podával zajímavě a na nic si nehrál. Druhý řečník byl jeho pravým opakem. Choval se jako by byl nějaký dar z nebes a my měli být vděční, jen za jeho přítomnost. Crčela z něj strašná arogance. Hodně znehodnocoval, co řekl první řečník. Informace měl sice zajímavé, ale projev a přístup příšerný. Ale seminář sám o sobě byl velice zajímavý.
Seminář mě velice zaujal, dozvěděl jsem se zajímavé postřehy, rady a zkušenosti ze světa podnikání. Přednášející zněli velmi sebejistě a oboru rozhodně rozuměli. Líbila se mi motivace, kterou nám předali k podnikání. Rozhodně mi otevřeli dále mé obzory.
Můj názor je takový, že jsem se dozvěděl velmi mnoho nových informací o podnikání, které obohatilo mé povědomí právě o podnikání. Zaujaly mě hlavně 2 věci. První příběh prvního řečníka, kdy jsem se dozvěděl, jak se dostal k podnikání – musíme dělat, co nás naplňuje. Druhá věc je příběh druhého řečníka, kdy jsem si uvědomil dost věcí, ale hlavní je to, že pokud zkrachuji, tak pokud se nedostanu do dluhů, tak se nic neděje, jde pouze o to, to zkoušet dál. Co jsem se dozvěděl nového? Rozdíl mezi akciovou společností a s. r. o. a zároveň pojištění smluv. Pojistit to právníkem. „Každá chyba nás musí poučit.“
Líbilo se mi, že to byly příběhy konkrétních lidí. Řekli nám své zkušenosti, rady, co to obnáší. O podnikání už něco vím, ale přesto to bylo přínosné, protože to bylo jiným stylem a z jiného pohledu než doposud.
Seminář mi přišel zajímavý, určitě jsme se dozvěděli mnoho nového, hlavně z praxe jednotlivých podnikatelů. Trochu mi chyběly nějaké další příklady z podnikání, oba řečníci byli z IT oboru, jednoho bych nahradila např.: živnostníkem.
Lépe bych rozebrala počáteční investice + případné problémy (soudní spory v budoucnu, atd.) a rozdíly v podnikání z hlediska oblastí. Dobré byly názorné příklady a debaty o zkušenostech.
Seminář splnil mé očekávání, celá prezentace se mi líbila, bylo to srozumitelné. Dozvěděla jsem se jaký je rozdíl mezi akciovou společností a tzv. s. r. o. a celkově jsem získala informace o tom, co je důležité, když chci začít podnikat.
Zjistila jsem, že podnikání není tak složité jak se zdá. Také, že neúspěch v podnikání nemusí být fatální.
Seminář byl pěkný. Přinesl mi mnoho zajímavých informací o podnikání. Třeba časem vymyslím s čím budu podnikat.
Díky tomuto semináři mě celkově zaujalo podnikání. Vše bylo hezky a srozumitelně vysvětleno, čehož si vážím.
První řečník mluvil velmi zajímavě, říkal nám, co to znamená být podnikatelem a co nás může potkat. U druhého řečníka jsme slyšeli bohužel jen začátek. Příště bych si, ale ráda vyslechla někoho, kdo nepodniká v oblasti technologií.
První část mi přišla zajímavá, první řečník dokázal zaujmout, oslovit. Snažil se říct co nejvíce, i když mi trochu chybělo specifikování věcí, čím přesně začal podnikat, co přesně dělal, na co se zaměřil, atd., popř. jak na svůj nápad přišel. Druhý řečník na mě působil nezajímavě. Seminář se mi líbil, naučili jsme se/přiblížili jsme se k tomu, co je být podnikatelem. Jen bych ráda slyšela i o někom, kdo začal podnikat jinou cestou a ne jen přes technologii.
Zaujal mne náhled do problematiky podnikání.
Zaujaly mne zejména informace o začátcích podnikání.
Seminář hodnotím spíše pozitivně, jakožto vybočení ze školních osnov a náhled do reálného života.
Přišlo mi to zajímavé, ale myslím si, že by bylo lepší se více dozvědět o začátcích podnikatelů a jak udržují jejich byznys v chodu. Na druhou stranu mě zaujaly dotazy do publika, díky nimž přednáška nebyla tak jednostranná.
Seminář se mi líbil.
Seminář jsem velmi ocenila.
Bylo to zajímavé s různými tipy jak začít podnikat a na co si dávat pozor. Vše bylo řádně vysvětleno a na dotazy taktéž srozumitelně zodpovězeno.
Seminář pomáhá hlavně při praktických problémech, které musíme řešit při zakládání firmy.
Líbil se mi otevřený přístup přednášejících a jejich ochota odpovědí na naše dotazy. Zaujalo mě jak se oba přednášející vypracovali, jejich životní příběh.

« První 1 8 9 10

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků