Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Václav Edl

= v programu od: 1. 1. 2016

= oslovených studentů: 1 421

= absolvovaných seminářů: 29

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Nevím, zda jsem úspěšný. Myslím, že neexistuje „obecné měřítko“, co to je, být úspěšný. To co mi dává sílu pracovat a neustále věci zlepšovat, jsou má životní motta. Konkrétně:

1. Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů.
2. Dělám to, co nedělá konkurence.

Vaše manažerské zásady?

K lidem v mém okolí přistupuji jako k právoplatným členům týmu a to bez ohledu na zařazení. Důsledek: Každý může říci svůj názor a já ho poslouchám. Každý je plně zodpovědný za svoje činy a po každém nekompromisně vyžaduji ten nejvyšší dosažitelný pracovní výkon. To co každý v naší firmě dělá, pro něj musí být to nejdokonalejší, co kdy udělal, jinak se mnou nemůže pracovat.

Naše firemní filozofie:

1. Nejlepší je být nejlepší. (Jsme nejtvrdší sami k sobě.)
2. Detail je to čemu rozumíme. (Detail je pro nás absolutní veličinou.)
3. Produkty a služby dodáváme na nejvyšší možné úrovni. (Nejvyšší možnou úrovní rozumíme maximalizaci přínosu (benefitu) pro zákazníka.)
4. Jsme neformální a komunikativní. (Spolupráce, efektivita a vstřícnost je to, co chceme pro naše zákazníky a pro nás.)
5. Komunikujeme pouze to, co je pravda nebo co je dobré nebo co je užitečné. (Čas je nejdražší veličina na Zemi, ostatní komunikace nepřináší žádnou hodnotu.)

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Velice často kolem sebe vidím mladé lidi, kteří čekají na jakýsi „zázrak“ v podobě toho, že je osvítí a oni naprogramují úžasnou aplikaci, kterou prodají Googlu a už nebudou muset nikdy pracovat. A to je přesně ten důvod – ukázat lidem, že život je o přinášení řešení, dodávání produktů lidem, zákazníkům, kteří z toho mají radost, protože to co jim můžeme nabídnout, má smysl. Chci ukázat těm, kteří chtějí svůj život prožít naplno, že má smysl nespokojit se s málem a snažit se víc než ostatní. A ne jen čekat, zda se o mne někdo postará…

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


Nevzdat to po prvním neúspěchu, ke kterému (téměř) vždy dojde. Ti nejlepší jsou ti nejsilnější, nejvytrvalejší a znají smysl toho, co dělají, proto mají zákazníky a jejich výrobky nebo služby trh poptává. Je potřeba se držet hesla, které jsem slyšel u kulturistů: “Když už dál nemůžeš, tak si přidej zátěž a pojď na to znova!”

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Online - více škol,

5. 6. 2020 10:30
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Václav Edl
2. řečník: Martin Vohánka

Zkušenosti s tím jak začít podnikat a co to obnáší.
Zajímavé rady a zkušenosti. Vhled do perspektivy zkušených podnikatelů.
Celkově mě zaujalo slyšet zkušenosti odborníků.
Že podnikání nemusí být jen o penězích, ale o hodnotách.
Zaujalo mě to, jak pan Vohánka potvrzoval to, že VŠ není všechno.
Zaujalo mě podle čeho si vybírají zaměstnance do firmy.
Je těžké říct, co mě zaujalo. Je toho spoustu. Přednáška byla celkově velice obohacující. Dodnes jsem se vůbec neorientovala v této sféře, takže se mi naskytl úžasný pohled do tzv „jiného světa“. Bylo úžasné slyšet příběhy lidí, kteří již očividně prošli dlouhou cestou za svým úspěchem a kteří nám takto mohli ukázat, jak se začíná od nuly.
Osobní zkušenosti, názory a zkušenosti.
Inspirující příběhy a pár rad do života.
Podnikání může být jak výdělečné, tak naopak.
Zaujalo mě nadšení pro podnikání, jejich začátky a výřečnost.
Že se máme řídit tím, co nám dělá radost a ne podle toho co přinese největší peněžní ohodnocení. Sice jsem toto věděla již předtím, ale bylo zajímavé slyšet, že si to myslí i podnikatelé.
Zaujal mě v 1. řadě fakt, že si tito časově vytížení muži našli čas pro filantropickou činnost tohoto typu – seminář pro středoškoláky.
Jednotlivé příběhy – mindset podnikatelů.
Zaujaly mě začátky podnikání.

« První 1 11 12 13 14 15 16 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků