Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Václav Muchna

= v programu od: 1. 3. 2017

= oslovených studentů: 870

= absolvovaných seminářů: 17

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Motivace vyššími cíly. Nejde podnikat pro peníze, byť představují výsledek. Dále pak v ochotě přijmou určitou, a to dokonce vysokou, míru rizika. Schopnost sdílet důvody proč podnikám s ostatními a tím je motivovat.

Vaše manažerské zásady?

Otevřená komunikace narovinu. Firemní kultura a výsledky jsou stejně důležité. Nesnažit se (moc) řešit slabiny (ani u sebe ani u ostatních), ale vhodně doplňovat team tak, abychom mitigovali slabá místa.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Chci ukazovat generacím, které přichází po mě, že existuje i jiná cesta, než je běžně vidět v televizi. A to cesta poctivé práce, založené na transparentních hodnotách a osobní integritě. Že pokud jako Češi investujeme do správných technologií, zákaznického přístupu, a budeme dělat profesionální práci, tak není problém postavit globální úspěšné společnosti. Jinými slovy chci pomoc vychovávat budoucí generace, které nebudou jak ovce volit populisty, ale budou schopni vlastního názoru a úsudku.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Za prvé to, že úspěch není prvotní. Prvotní je, aby je bavilo to, co dělají. Pokud budou dělat cokoliv proto, aby byli úspěšní, tak se to pravděpodobně nepodaří, a pokud se to podaří, tak stejně nebudou mít ze života radost a bude jim to k ničemu. Za druhé jim doporučuji tvrdohlavost. Nesmí se nechat odradit ani prvním, ani druhým, ani třetím neúspěchem. To, že první nápad nezafungoval nic neznamená.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední odborná škola EDUCAnet Brno, o.p.s., Jánská 22, Brno

30. 3. 2022 11:50
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Pavel Minář
2. řečník: Václav Muchna

Nejvíc mě zaujalo na kolikátý pokus panu Muchnovi vyšlo jeho podnikání a jaké má jeho firma obraty.
Nejvíce mne zaujaly příběhy obou řečníků, jakým způsobem se k podnikání dostali, jejich zkušenosti a rady.
Ze i z 0 se dá dostat na 100.
Zaujal mě celý seminář, i oba příběhy.
Zaujaly mě oba příběhy, jak se řečníci dostali k podnikání. Líbilo se mi, že každý podniká jiným způsobem, takže každý posluchačům přiblížil své podnikání, kterému se věnují.
Seminář byl zajímavý. Zaujalo mě, že pan Minář se z člověka, který si nechtěl ze začátku říct v Rakousku o práci, se vypracoval na člověka, který školí ostatní lidi a je úspěšný živnostník. Také mě zaujalo, že od současného úspěchu pana Muchny ho dělil jediný okamžik, aby jeho kolega souhlasil s tím, aby skončili a vše mohlo být jinak. Zajímavé byly příběhy obou pánů.
Dozvěděla jsem se, jak se dá vybudovat podnikání od úplného začátku a zaujalo mě to, jak se pan Minář a pan Muchna dostali dá se říct z nikoho, na opravdu někoho. Jsou to lidé, kteří mě inspirovali, a díky tomu jsem začala uvažovat o vlastním podnikání.
„Sdílela jsem názor téměř se vším, například na mě udělalo dojem zrušení místa manažer a určitého vedení firmy či sama sebe, které nám bylo prezentováno.
Také se mi líbilo zapojení žáků do tématu, kde jsme mohli říct, co si myslíme a probrat proč si to, tak myslíme.
Zároveň jsem necítila autoritativní atmosféru, ale spíše uvolněnou, která mi dovolila se ptát a mluvit bez toho, aniž bych měla špatný pocit.
Vše, co jsem se dozvěděla mě akorát potvrdilo můj názor na podnikání. Ráda bych se touto cestou vydala, ale je to loterie, což se mně osobně na tom velmi líbí. “
Zaujaly mě příběhy jak se k podnikání dostali.
Zaujalo mě setkat se s takovými lidmi co začínali stejně jako my.
Rozdíl mezi zaměstnancem a podnikatelem, jak začít podnikat, co to obnáší.
Že začátek podnikání nejde vždy podle plánu. A docela bylo zajímavé jak povídali o tom jak začínali.
Je skvělý si ujasnit rozdíl, proč podnikatel vydělává vždy více než zaměstnanec – jednoduše proto, že vytváří hodnotu sám sobě, pro svoji vlastní firmu. Líbí se mi též mind-set p. Muchny – „miluju peníze, jsou skvělý!“ – moc podvědomí a zákon přitažlivosti opravdu funguje. Naopak od p. Mináře nechápu jeho nastavení v tomto – že jsou mu vlastně peníze „jedno“, neřeší je. V hlavě mě už napadají nápady na businessy, takže toto byl takový pěkný můstek, motivace navíc!
Celé to bylo strašně zajímavé a pánům se to moc povedlo. Rozhodně mě zaujala jejich cesta od svých prvních brigád až doposud.
Zaujaly mě jejich příběhy jak se dostali tam, kde dnes jsou.
Zaujaly mě příběhy přednášejících a snaha motivovat nás k podnikání. Líbilo se mi, že jsme si řekli výhody a nevýhody podnikání. Celý seminář mi řekl, že podnikat může opravdu spoustu lidí. Líbilo se mi, že nebyl až tak formální jak jsem čekala.
Zaujal mě celý seminář, protože jsem se o toto téma ještě nezajímala. I když vím, že podnikat nejspíš nikdy nebudu, byl pro mě tento seminář naučný. Díky tomu jsem si uvědomila, že tohle není nic pro mě, a že touto cestou se nejspíš nedám.
Zaujal mě příběh o tom, jak se dostali tam, kde teď jsou.
Dozvěděl jsem se, že podnikání je náročnější než jsem si myslel a že očividně je to i o trpělivosti.
Nejvíce se mi líbily životní příběhy přímo z praxe, zkušenosti přímo od lidí co dělají v oboru.
Celý seminář byl pojat mně osobně velmi blízkým způsobem. Z obou řečníků byla cítit upřímnost a sebejistota v tom, co říkají. Spíše než abych se dozvěděl přímo něco nového, mě tento seminář motivoval k tomu, abych začal co nejdříve s podnikáním a šel si za tím, v čem vidím svou budoucnost.
Zaujalo mě, jak oba dva pánové makali a ze dna se dostali takhle vysoko. Je to velmi motivující a ráda bych se taky vydala tímto směrem.
Vše mi přišlo velice zajímavé a poučné.
Na semináři se mi líbilo že mluvili o tom, jak se dostali tam, kde teď jsou a řekli plusy i mínusy toho co dělají atd. Uvědomila jsem si že by jsem měla nad svojí budoucností začít trošku víc uvažovat. Byla jsem ráda, že mě dokázali motivovat k tomu, abych se nevzdávala a dělala věci dál, že se nakonec ta dřina ukáže.
Všechno mě zaujalo, až jsem byl překvapen a byla to jedna z nejvíc zajímavých přednášek.
Zaujala mě originalita přednášky, líbilo se mi že to bylo formou příběhu a nebyl to pouze teoreticky výklad. Zejména, když jde vidět, že prezentující mluví z vlastních zkušeností a dokáže i motivovat, ale zároveň si na nic nehraje a všechno řekne narovinu.
Zaujaly mě jejich cesty a příběhy jak se dostali tam, kde jsou a co vytvořili a čeho dosáhli. Dozvěděla jsem více podrobných informací o výhodách a nevýhodách zaměstnance nebo podnikatele.
Zaujaly mě jejich příběhy, jak se dostali tam, kde teď jsou, a co vše dokázali. Rozšířil se mi obsah informací o výhodách a nevýhodách být zaměstnancem nebo podnikatelem.
Překvapilo mě, jak daleko se člověk dokáže dostat a pokračovat dál i přes tolik selhání, které jej potkalo, také jak moc jednoduše podnikání zní a vypadá, když o tom mluví někdo s tolika zkušenostmi. Líbilo se mi, že nám dali větší pohled do toho jak vypadá podnikání zevnitř a něco málo kolem, co se mi naopak nelíbilo, že nám z jejich strany neřekli, jakým způsobem přímo začali podnikat např. jak to měli s kontakty (jestli nějaké měli), kde vzali základní kapitál a v jaké výši, také co z něj hned financovali (jaké měli priority dle vlastní uváženosti) atd. Jinak celkově se mi prezentování líbilo i se zapojením našich vědomostí.
Dnešní seminář byl velmi poučný a motivující. Není vždy pravidlem, že ten kdo má vysoké školy bude vydělávat hodně peněz. Je důležité to, co nás baví a čemu rozumíme a i když to nevyjde, dál to zkoušet.
Seminář se mi celkově líbil. Nejvíce mě zaujaly životní příběhy řečníků, které byly velmi inspirativní.
To jak funguje podnikání.
Mě osobně zaujalo, jaká byla cesta ve vybudování firmy a jak to funguje, dozvěděl jsem se, že napoprvé to nevyjde, ani po druhé, když se nevzdáte a snažíte se, tak to dáte. Musíte se zapojit a zkusit něco, aby jste něčeho dosáhli, také pozitiva firmy.
No zaujala mě hlavně jejich cesta, ne vždy to šlo podle plánů, ale oni se nevzdali a dále pokračovali. Dále jsem se dozvěděl informace o celkovém podnikání jako např. Jak na začátky v podnikání, jakými lidmi se mám obklopovat, výhody a nevýhody podnikání atd. Moc rád jsem tento seminář poslouchal a moc mě to bavilo.
Myslím, že mě tento seminář nějakým způsobem „nakopnul“ k tomu, abych se více snažila a měla větší motivaci do budoucnosti, protože bez práce nejsou koláče. Celý tento seminář mě velice zaujal, příběhy obou pánů byly pro mě inspirativní a byla bych ráda, kdyby jsme takovéto semináře měli častěji.
Zaujal mě příběh každého vypravěče, dozvěděl jsem se víc jak to v běžném životě podnikaní chodí, naučilo mě to chápat jaký je zásadní rozdíl mezi zaměstnancem a podnikatelem, různé výhody či nevýhody u každé strany.
Upřímně není tady žádná věc, která by mě zaujala více nebo méně. Prezentace jejich kariery byla velice zajímavá, jak šli do všeho a kam až je to dostalo. Je zvláštní se zamyslet nad faktem, že kdyby neudělali určitou věc, nerozhodli se, jak se v minulosti rozhodli, že by vlastně nemuseli být tam, kde dnes jsou. Rozhodně jsem si odnesla spoustu věcí. Jak něco nového ohledně ekonomie. Tedy převážně něco ohledně podnikatele a zaměstnance, nějaké ty plusy a mínusy se najdou u obou. Tak bylo také dost přínosné slyšet od někoho tak úspěšného, že i když věci nevyjdou na poprvé, na podruhé, na potřetí nebo až klidně na po páté důležité je vytrvat a dále se zlepšovat a opravdu dřít pro to, co chceme.
Zaujalo mě, že přestože se Muchnovi několikrát v podnikání nevydařilo, tak se nakonec nevzdal a povedlo se mu vytvořit tak úspěšnou firmu. Dozvěděl jsem se jaké jsou rozdíly mezi OSVČ a S.R.O.
Prezentace.
Vše dobré.
Zaujmul mě příběh od pana Mináře. Dozvěděl jsem se, že OSVČ musí ručit svým majetkem.
Obdivuji vložený čas obou pánů nám přednést jejich životy a zkušenosti. Oba mluvili velmi plynule a zajímavě i s trochou humoru, ale mně osobně to nepřineslo něco, co bych už neznal sám ve své hlavě. Skupinová práce byla vlastně založená na tom, proč a jak jsme se rozhodli podnikat či nepodnikat, takže to bylo spíše o vlastní úvaze a připomenutí si proč, co a jak děláme a jak se rozhodujeme. Mně osobně se nejvíce líbilo, když pan Muchna nám sděloval, že se nemáme vzdávat a nemáme podléhat ostatním, každý máme nějaký cíl a bod kam se chceme dříve nebo později dostat a i já počítám s tím, že nastanou menší nebo i větší problémy a počítám s nimi. První řečník byl spíše takovou ukázkou, že nemusíme se hrnout do podnikání pokud hledáme čistě jenom svobodu a ne peníze. Celý seminář hodnotím kladně, ale pro někoho jako já, kdo to vnímá spíše jako inspiraci od člověka, který ve stejném oboru dokázal velkou věc, to bylo spíše nudné, myšleno, že jsem si z toho odnes pouze to, že podnikání je jedna z větších cest, pokud hledáme svobodu a peníze a také, že svoboda se dále rozlišuje podle toho, co si člověk pod tím představí. Pro někoho je totiž podnikání pouze o penězích, ale já si tím snažím vytvořit vlastní hodnotu a budoucnost pro mě a pro lidi, na kterých mi záleží.
Zaujaly mne příběhy jak se dostali k tomu, co dělají dnes.
Jak funguje podnikání v praxi, jak si založit osvč/sro. Výhody/nevýhody podnikaní….

« První 1 2 3 4 5 13 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků