Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Vít Janda

= v programu od: 21. 9. 2022

= oslovených studentů: 0

= absolvovaných seminářů: 0

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Za mne vidím tajemství v konzistentní práci, která je nějak dlouhodobě promyšlená a má směřovat k výsledkům. Dále vidím "tajemství" v tom dělat vždy "něco navíc" a "něčím se odlišit". V čemkoliv přemýšlet způsobem "takhle to udělají určitě všichni, jak bych to mohl/a udělat jinak?" či "tohle udělá každý, co můžu udělat navíc, abych se posunul ještě o kousek dál?".

Vaše manažerské zásady?

Práce musí přinášet lidem radost. Kaizen = neustále se zlepšovat a hledat prostor pro zlepšení/zefektivnění/... Jedině s týmem, který táhne za jeden provaz, můžeme dosáhnout velkých věcí, Zodpovědnost každého člena týmu je základem zodpovědnosti firmy jako celku. Vždy dávat něco navíc a nečekat za to nic oplátkou - vrátí se to jinudy. Být maximálně upřímný, transparentní a otevřený.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Byť nemohu nabídnout tolik let zkušeností a sám se mám ještě hodně co učit, rád bych mladým (pořád ještě vlastně vrstevníkům) předal to, že existuje tisíc a jedna příležitost, jak poznat sám sebe, najít své silné a slabé stránky a jak se už za velmi mladého věku pustit do objevování sebe sama. Jednou z cest pak může být právě podnikání.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

1) Poznat sami sebe. Co mě baví, u čeho pociťuji radost během toho, co to dělám. Co je ta činnost, u které zapomenu na čas. V čem jsem dobrý/á. Co mi nejde a bojuji s tím.
2) Udělat si pořádnou rešerši toho, co můžu dělat v daných oblastech, které mě baví, jsem v nich dobrý/á apod. - dnes je příležitostí strašně moc a je potřeba si v tom udělat pořádek, aby se člověk rozhodl správně.
3) Zkusit co nejvíce příležitostí v daných oblastech. Nasávat znalosti, informace, zkušenosti a ještě více se utvrzovat v objevování sebe sama.
4) Co nejdříve se pustit do konkrétního projektu / aktivity.
5) Stanovit si SMART cíle a konzistentně na nich pracovat.
6) Výsledek musí zákonitě přijít. Pokud ne, někde v předchozím bodě nastala chyba (vyjímaje zdravotní, rodinné komplikace apod.).

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků