Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jaroslav Salva

= v programu od: 9. 3. 2020

= oslovených studentů: 1 003

= absolvovaných seminářů: 24

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pokud mohu považovat za úspěch, že mě moje práce baví, pak cesta, po které jsem šel, byla relativně jednoduchá. Používám postup, který je doporučován i sportovcům. Každou příležitost beru jako šanci se něco nového naučit. V každé příležitosti se snažím o své maximum a pokud se něco nepovede, nevadí. Snažím se z toho poučit.

Vaše manažerské zásady?

Myslím, že velmi dobře tu nejdůležitější zásadu popsal v jednom epigramu K.H. Borovský. Co sám nerad, nečiň jiným. Epigram má vtipné pokračování, ale to nechť si každý najde na internetu.

Pokud přesto někdo chce nějakou manažerskou radu, pomohu si svými pěti radami pro leadery: (1) Buď sám sebou. (2) Měj vizi. (3) Komunikuj otevřeně. (4) Buduj atmosféru důvěry. (5) Zkoušej nové cesty.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Odpověď je stejná, jako proč jsem se vydal na cestu mentora. Chci předávat své zkušenosti. Slovy klasika Járy Cimrmana, chci lidem ukazovat, kde jsou slepé uličky, ve kterých jsem už byl.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud by mladý člověk chtěl radu, pak bych měl dvě. Myslím si, že zvláště v této uspěchané době, jsou více než důležité. V každé příležitosti, která se vám otevře, buďte pokorní a chtějte se naučit maximum možného. Každá zkušenost se jednou hodí. Buďte trpěliví. Média nám předkládají řadu příkladů, kdy úspěch je snadný a rychlý. Opak je pravdou.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Obchodní akademie Praha, s.r.o., Vinořská 163, Praha 9 Satalice

20. 4. 2020 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Michal Beránek
2. řečník: Jaroslav Salva

Pohled podnikatelů na různé věci (téměř všechny velmi potřebné pro život v podnikání).
Hezké vyprávění.
Zaujalo mě to, že firma prvního pána ( omlouvám se zapomněla Jak se jmenoval) byla vedena nejdříve ním a potom vlastně nechal vedení sebe sama na každém zaměstnanci, ještě jsem o tom neslyšela a kdybych měla možnost pracovat v takové firmě hned bych ji určitě brala.
Volný systém, kde si každý sám určil co bude dělat.
Líbilo se mi jak přednášející mluvili z vlastní zkušenosti.
Všechno pro mě bylo nové.
Zaujaly mě rady jak podnikat, zajímavé byly osobní zkušenosti řečníků.

« První 1 18 19 20

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků