Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Michaela Militká

= v programu od: 17. 10. 2022

= oslovených studentů: 27

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Když jsem začínala, tak jsem do podnikání skočila po hlavě. Moc jsem nepřemýšlela o možných výzvách a překážkách. Využila jsem největší vlnu energie, abych se rozjela, ne abych přemýšlela o obavách budoucích. A když pak výzvy přišly - vždycky přijdou :) - tak se z rozjetého vlaku řešily lépe, než kdybych se tím nechala strašit hned od začátku.

Vaše manažerské zásady?

Naslouchám ostatním členům týmu a přitom nezapomínám na své osobní hranice a potřeby. Věřím že jen spokojený manažer, který má sílu a energii, může mít kolem sebe spokojený, silný a energický tým.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Mladí lidé mají mnoho možností a čím více jich je, tím hůře se v nich orientuje. V diskuzi se studenty vidím velmi přirozenou cestu k tomu, odkrývat ty cesty budoucnosti, na které se ve školních lavicích nenajde tolik prostoru.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Nejdůležitější je začít a konat. Mnoho lidí si své nápady nosí v hlavě a tam také navždy zůstanou. Nenechávejte myšlenky v hlavě, vymýšlejte způsob, jak je můžete začít realizovat. Jen opravdová akce přinese reakci a z té se pak dá učit a posouvat.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků