Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Roman Sokola

= v programu od: 12. 11. 2021

= oslovených studentů: 35

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Velkou roli v mém podnikatelském příběhu sehrálo vlastní odhodlání a schopnost postavit se neúspěchu čelem. Z každého neúspěchu totiž plynul zisk v podobě zkušeností, které mě posunuly dále. A že těch neúspěchů bylo! :o)

A jak se říká, umět od každého trochu. Tím, že jsem si prakticky vyzkoušel rozmanitou práci v mnoha firemních oblastech – od návrhu produktu, cenotvorby, marketingu přes programování, účetnictví, fakturaci, copywriting, SEO, tvorbu webu, UX designu, affiliate, smlouvy, právo a další, tak dokáži lépe pochopit své obchodní partnery a vyjednat reálné ceny za služby.

Vaše manažerské zásady?

Vytvářet takové prostředí, ve kterém se dobře pracuje. Jednat s lidmi tak, jak bych chtěl, aby jednali oni se mnou. Nastavit jasná a pro obě strany srozumitelná pravidla na začátku každého vztahu.

Nedávno jsem lidem na poradě řekl toto: „Dělejte si to jak chcete – ale tak, aby jste byli spokojeni Vy, a aby byl spokojen klient. Pak budu spokojený i já.“

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Chci vzbudit v mladých lidech odvahu začít s málem, které lze postupem času rozvinout v něco většího. Vnímám totiž, že média nás až příliš zahlcují obrázky úspěšných lidí jako Elon Musk (Tesla), Tomáš Čupr (Rohlík.cz), vydělávajících, pro některé nepředstavitelné sumy. Tím pádem si tito lidé pak nedokážou sami sebe představit jako úspěšné podnikatele.

Sám bych oproti tomu v začátcích svého podnikání uvítal setkání s někým, kdo vydělává statisíce, protože by mi tato představa byla bližší a možná mě nakopla v rozjezdu vlastního podnikání.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Řídit se vlastní intuicí a rozumem, protože sami jste nejlepší kompas k tomu najít smysl ve svém podnikání. Z vlastní zkušeností vím, že lidé z blízkého okolí se mi často v dobré víře snažili vše rozmluvit pomocí rad typu „to nikdy nemůže fungovat!“ – a vidíte, funguje mi to!

Zachovejte si proto odvahu a chuť načerpat potřebné informace, neustále se učit nové dovednosti a obnovovat nadšení a hlavně: moc to neřešte a pusťte se do toho! :o)

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední škola strojírenská a elektrotechnická, Trnkova 113, Brno

1. 3. 2022 09:45
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jan Kislenko
2. řečník: Roman Sokola

Určitě to byl inspirující seminář.
Že se nemám bát a zkusit to.
Proces začátku podnikání.
Věci o podnikání.
Že strach je největší motivace.
Životní příběhy.
Dozvěděl jsem se více věcí o podnikání. Věci byly velice přínosné a užitečné.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků