Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Svatopluk Runčík

= v programu od: 1. 9. 2017

= oslovených studentů: 476

= absolvovaných seminářů: 11

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Složitá otázka na kterou se těžko hledá odpověď. Co je úspěch a jaké je měřítko úspěchu? V zásadě je pro mne důležité radovat se právě z malých úspěchů, ve kterých jsou skryty malé krůčky k vysněným metám. Mojí zásadou je vždy úspěch sdílet s ostatními, zaměstnanci, rodinou, přáteli. Skutečně žádný tajný recept nemám, snad jen malé dopučení: buďte vždy sami sebou.

Vaše manažerské zásady?

Řídím se jednoduchou poučkou, že jen a pouze spokojený kolektiv dosáhne těch nejlepších výsledků. A jaký je můj recept? Problémy řešit a neutíkat před nimi, schopnost neurážet se a pokračovat vždy s úsměvem, trpělivost přemýšlet o radách zkušenějších, pochválit, poděkovat, odměnit. Jak nejlépe řídit firmu se nelze dočíst z knih, hlavním vodítkem jsou zkušenosti a největší učitelé jsou vlastní chyby z kterých je důležité se ponaučit.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Vidím sám sebe před 20 lety jak jsem jako průměrný student nevěděl a netušil jakým směrem se vydat. Dnes to už vidím zcela jinak, spousty životních etap bych změnil a tak vnímám příležitost nasměrovat či poradit k budoucímu rozhodování. Samozřejmě také předat příklady z praxe, které se v žádných školních příručkách student nedočte.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Určitě jít za svým snem a mít vytyčené cíle, kterých chce mladý člověk dosáhnout. Není nutné najít krátce po studiích své místo, postupným vývojem člověk poznává co ho baví a naplňuje. Neměl bych zapomenout zmínit, že polovinu svého života tráví člověk v zaměstnání, hledejte tak, aby vás práce a podnikání bavilo. Jedině tak můžete být úspěšní a šťastní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Kumburská 740, Nová Paka

5. 11. 2019 10:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Svatopluk Runčík
2. řečník: Jiří Volenec

Zaujaly mě příběhy obou pánů, jak se k podnikání dostali. Bylo to velmi zajímavé a motivující.
Dozvěděla jsem se jak taková firma může vzniknout a jaké je její pozadí. Také jsem se dozvěděla, jaké je přijít do rodinné firmy a stát se jejím spoluvlastníkem. Informace od řečníků byly vesměs stejné, lišily se jen drobnostmi.
Asi vše, hodně inspirace.
Paráda, moc zajímavé.
Jejich příběhy mě velmi zaujaly a zalíbily se mi. Nejvíc se mi líbilo, když jsme se dozvěděli i tu temnou stránku podnikání a i jaký to mělo dopad na jejich osobní život. Nového jsem se dozvěděla asi to, že občas něco za tu oběť stojí, abych mohla mít to, co chci.
Konečně přednáška co mi něco dala.
Bylo to velmi zajímavé a zamyslel jsem se nad tím, co bych chtěl dělat.
Na podnikání nemusíte být talentovaní, stačí pouze dobrý nápad.
Seminář byl zajímavá možnost, jak se dozvědět něco více o podnikání a o možnostech jak začít podnikat. Byl dobrým vysvětlením a uvědoměním, že ne každý podnikatel musí pocházet z bohaté rodiny, rodiny podnikatelů nebo podnik zdědit. Do budoucna mi přinesl zmírnění strachu z toho začít podnikat a třeba to někdy v životě zkusím.
Seminář mě moc zaujal. Líbilo se mi, že oba řečníci mluvili o vlastních, životních zkušenostech a že každý člověk nemusí být jenom úspěšný, aby se stal podnikatelem.
Seminář hodnotím kladně. Je zaměřen spíše na budoucí podnikatele a jelikož mě podnikání neláká, pro mě nebyl seminář moc přínosný. 🙂
Seminář byl velice přínosný, zaujaly mě životní příběhy obou řečníků.
Velice mě zaujala celková přednáška a byla mi inspirací.
Seminář byl velice zajímavý a přínosný. Moc mě bavil a dozvěděla jsem se spoustu nových informací.
Nového jsem se nedozvěděla nic, ale seminář se mi moc líbil. Pánové říkali velice zajímavé informace a líbilo se mi, jak o tom dokázali mluvit.
Nejvíce se mi líbilo, že oba pánové mluvili z vlastní zkušenosti a zodpověděli všechny naše dotazy.
Velmi dobrá a zajímavá formulace a mluva obou pánů.
Seminář mě zaujal celkově, protože mně podnikání přijde zajímavé a chtěla bych se tomu v budoucnu věnovat.
Překvapilo mě, že i přesto, že oba pánové mají v podstatě vše, tak se oba vrátili ke studiu a dostudovali.
Myslím si, že seminář byl určitě přínosný pro spolužáky, kteří se chtějí věnovat podnikání. Ale mně to nic moc nepřineslo, protože já se o to nezajímám.
Seminář určitě pomůže lidem, kteří vědí, že chtějí v budoucnu podnikat. Zaujal mě příběh obou řečníků. Utvrdilo mě to v tom, že vzdělání je opravdu důležité.
Seminář byl velmi zajímavý, líbilo se mi, že řečníci říkali vlastní zkušenosti, příběhy a jak se dostali tam, kde teď jsou. Pro mě to zas tak potřebné nebylo, jelikož podnikat nejspíše nechci, ale určitě mě to zaujalo.
Přednáška mě moc bavila, vážím si takových lidí. Seminář je skvělý projekt. + osobní zkušenosti, motivace – přístup 1. řečníka

« První 1 4 5 6

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků