Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Eva Urbanová

= v programu od: 23. 10. 2019

= oslovených studentů: 102

= absolvovaných seminářů: 3

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?


Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět. [b]Tajemství úspěchu si myslím, že není tajemství[/b], mělo by se sířit, neboť je to nakažlivé. Mám ráda úspěšné lidi a lidi s potenciálem. U mně osobně to bylo o velké píli a pokoře a věděla jsem, že někam směřuji a [b]pracovala jsem s vlastní důvěrou[/b]. Pracovat na něčem, čemu věříte jen vy sama je na jednu stranu těžké, ale na druhou stranu i velmi motivační a osvobozující, když se dostaví výsledky. [b]Můj úspěch vidím v důvěře, houževnatosti, nezlomnosti a vůli či elánu něco dokázat[/b], touhu vymanit se z šedě „ovcí“ a [b]být sám sebou[/b] se všemi atributy úspěchu i neúspěchu. Říká se tomu [b]přirozenost[/b] za všech okolností, i když už člověk vydělá peníze, měl by vědět, že hodnou peněz je jejich hospodaření.

Vaše manažerské zásady?


Myslím, že každý manažer, který začíná má nějaké vzory, pak si na základě zkušeností (někdy je to cesta-omyl = zkušenost) tvoří zásady, kterých se drží a které dělají jeho jméno na trhu práce či v byznysu. [b]Já osobně jedu na hodnotách[/b]. Bylo období, kdy jsem tím možná byla i směšná a nebylo to zrovna módní, ale já jsem se držela svého přesvědčení. Uznávám etiku, mé slovo je smlouva, neznám slovo nejde, neumím, slibuji… tyto slova jsou zavádějící. Neslibuji a nemlžím. Jednám přímo, buď to řešení má nebo nemá. [b]Komunikace, přímočarost a transparentnost[/b] ve sdělování mi spíše činila potíže, ale na druhou stranu mám čistou hlavu „ bez vytáček“. [b]Ochota pomoci[/b] je velmi dobrá lidská vlastnost a mně dovedla k tomu, abych poskytla lidem v týmu důvěru a nechala je realizovat – je to [b]určitá forma velkorysosti[/b], neboť zodpovědnost je stejně na mně. Nazvala bych to [b]„dopřej druhému rozvoj a dívej se na jeho úspěchy“[/b]. Pokud se manažer rozhodne podpořit potenciál člověka a rozvíjet ho, vždy ho prakticky vychovává pro někoho jiného, proto [b]by neměl mít zášť[/b], když mu z týmu odejde. Osobně jsem vzory neměla, mám [b]selský rozum a praxe[/b] vám stejně ukáže cestu i milníky úspěchu, stejně jako prohry, a ta vás dovede k cenné vlastnosti, jako je [b]pokora[/b].

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?


Baví mně mladí lidí a sama vím, že bez podpory a důvěry v ně samotné je to velmi těžká a svízelná cesta. Ve svém životě jsem zjistila, že moje role je poznal lidi, vidět jejích talent a přidanou hodnotu, umět je rozvíjet či „tzv. Nakopnout“ a připravit pro jejich úspěšnou dráhu. Moje profese nebyla hned v oblasti aplikované psychologie, ale vyvinula se pozvolna. Dnes [b]vím, jak je absolutně důležité vědět, jaký mám člověk potenciál, kam směřuje a jak toho dosáhne[/b]. Mám ráda mladé a úspěšné lidi, kteří si volí vlastní cestu, jsou otevření, naslouchají a učí se být plnohodnotnými a úspěšnými. Pro mně samotnou je to [b]motivace práce[/b].

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?


[b]Nebát se a nespoléhat na rodiče ani okolí[/b]. Ti mohou být oporou a rádcem, ale nikoliv těmi, co šlapou a zametají cestu. To není podnikání, ale prodloužená ruka úspěchu bez přičinění. Mluvím ze své zkušenosti. [b]Být sám sebou a žít vlastní identitu[/b], je na jedné straně velmi odvážně a není to lehké, ale na druhou stranu [b]je to záruka osobní spokojenosti, motivace a prestiže[/b]. Mít touhu po sobě něco zanechat, nežít jen tak…… “nějak”…..[b]To je mé doporučení[/b].

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

OA, Ekonomické lyceum, Heroldovy sady 1, Praha 10

19. 12. 2019 09:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Ondřej Koudela
2. řečník: Eva Urbanová

Chyběly informace o ceně služeb, které přednášející poskytují. Paní neuvedla přesnou firmu, co má. Dobré a aktivní mluvení z patra. Zajímavý životní příběh a rady.
Hezké.
Zaujaly mě příběhy, jak jste začali podnikat. Já upřímně přednášky o něčem moc nemusím, ale měli jste to hezky připravený.
Příběh Vás obou.
Vaše příběhy.
Vaše příběhy.
Zaujal mě celkový přístup k nám a přednáška celková. Uvědomila jsem si nějaké věci a donutilo mě to aspoň trochu myslet a něco se sebou začít dělat, protože sny a cíle mám a chci si je splnit a dosáhnout toho, co chci.
Seminářka se mi líbila. Zaujaly mě vaše příběhy a dozvěděla jsem se, že ty seminářky na 1. pomoc nám byly k ničemu. Také mě zaujalo, jak máte ty zkoušky na 1. pomoc.
Celkově se mi tento seminář velice líbil, protože je mi toto téma blízké a jsem ráda, že jsem měla možnost být na semináři s podnikateli, kteří sem přišli s hezkými příběhy. Také jste mě více motivovali svými slovy k tomu, co chci začít dělat a nevzdávat to, jít si vždy za svým. Děkuji a ať se Vám stále daří. 🙂
Nemám co vytknout.
Celý seminář byl velmi zajímavý.
Líbilo se mi, že nám oba řečníci řekli svoje příběhy, které mě velmi zaujaly.
Všechno skvělé.
Mně se líbilo, jak oba řečníci řekli svoje příběhy. Co jsem se dozvěděla? Stát si prostě za svým. Když chci, tak to dokážu. Musím se poznávat.

« První 1 2 3 Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků